کد خبر: 187756

هشدار: بعد از کرونا با بحران دندانپزشکی مواجه خواهیم شد

عضو کمیته سلامت دهان انجمن دندانپزشکان عمومی ایران گفت: عدم توجه به میزان استاندارد استفاده از تنقلات و مواد قندی باعث می‌شود که بعد از کرونا با مشکلات دندانی جدی مواجه شویم.
اتاق خبر 24

 

این روز‌ها وقتی به فروشگاه ها مراجعه می کنیم متوجه می شویم که مردم در مراجعه به فروشگاه‌ها تنقلاب بیشتری در سبد خرید خود قرار می دهند که باعث ایجاد نگرانی از وضع سلامت دندان مردم بعد از پایان کرونا شده ایم.

ظفرقند در ادامه گفت: رعایت بهداشت دهان در این روز‌ها خیلی مهم است. مصرف مواد قندی می‌تواند نقش خیلی زیادی در خراب شدن دندان‌ها داشته باشد. این تصور که شکلات خوردیم و بعد از آن مسواک زدیم مشکلات دندانی را برطرف نمی‌کند به این دلیل که وقتی مسواک می‌زنیم فقط برخی از سطوح تمیز می‌شود و بخشی از سطوح دیگر قابل تمیز شدن با مسواک نیست.

این عضو کمیته سلامت دهان انجمن دندانپزشکان عمومی ایران در ادامه تاکید کرد: بعد از مصرف این مواد تمام قسمت‌های دندان به دلیل اینکه شیار‌های عمیق دارد با مسواک تمیز نمی‌شود. به همین دلیل مواد قندی که چسبنده به دندان هستند باعث می‌شود دندان‌ها تخریب شود.

این متخصص دندانپزشکی کودکان در ادامه گفت: عدم توجه به میزان استاندارد استفاده از تنقلات و مواد قندی باعث می‌شود که بعد از کرونا با مشکلات دندانی جدی مواجه شویم. به مردم توصیه می‌کنیم که کمتر از این مواد قندی و تنقلات استفاده کنند.

منبع: خبرآنلاین