کد خبر: 187701

ظرفیت جدید برای حج تمتع ۹۹

با توجه به خالی بودن ۳۰ درصدی ظرفیت کاروان‌های حج تمتع ۹۹، اولویت‌های جدید حج تمتع سال جاری اعلام شد.
اتاق خبر 24

نام‌نویسی حج تمتع ۹۹ از نهم اسفندماه آغاز شد و در مرحله نخست ودیعه‌گذاران تا ۳۱ فروردین ۸۶ به عنوان زائر اصلی مشمول تشرف به حج تمتع شدند و از ۲۱ اسفندماه نیز نام‌نویسی تکمیل ظرفیت در کاروان‌های حج تمتع برای دارندگان فیش حج تمتع تا نیمه اردیبهشت ۸۶ آغاز شد.

در ایام نوروز نیز نام‌نویسی سفر به حج تمتع ادامه داشت و ۱۲ فروردین با توجه به شیوع کرونا در جهان، عربستان از کشورهای اسلامی خواست تا برای برگزاری حج تمتع سال جاری برنامه‌ریزی نکنند.

با این حال ثبت‌نام از مشمولان متقاضی سفر به حج تمتع ۹۹ ادامه پیدا کرد؛ تا جایی که به گفته مسؤولان سازمان حج و زیارت تاکنون حدود ۷۰ درصد ظرفیت کاروان‌ها تکمیل شده است.

اما با توجه به خالی بودن ۳۰ درصد ظرفیت کاروان‌ها، مسؤولان اعزام زائران به حج تمتع، تصمیم به اعلام اولویت جدید برای تشرف به حج تمتع ۹۹ گرفتند.

بر همین اساس، اولویت جدید برای تشرف به حج تمتع سال جاری و تکمیل ظرفیت در کاروان‌ها اعلام و دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع تا پایان خردادماه ۸۶ نیز می‌توانند در کاروان‌های باقی‌مانده ثبت‌نام کنند.

یعنی علاوه بر دارندگان فیش حج تمتع تا ۱۵ اردیبهشت ۸۶، دارندگان فیش از ۱۶ اردیبهشت تا ۳۱ خرداد ۸۶ نیز به عنوان مشمولان تشرف به حج تمتع ۹۹ به حساب می‌آیند.

اولویت و مشمولان جدید سفر به حج تمتع سال جاری از چهارشنبه ۲۷ فروردین‌ماه می‌توانند با مراجعه به سامانه رزرو، در یکی از کاروان‌های دارای ظرفیت خالی حج تمتع ثبت‌نام کنند.

به گزارش فارس، تمام ودیعه‌گذاران حج تمتع باید اطلاعات خود را به‌روزرسانی کنند. همچنین در صورت برپایی حج تمتع و اعلام سهمیه کامل برای تشرف به این سفر معنوی، طبق تفاهم‌نامه ایران و عربستان ۸۷ هزار و ۵۰۰ نفر از کشورمان در ایام حج به عربستان اعزام می‌شود.

منبع: فارس