کد خبر: 187637

آیا روغن نباتی ناقل ویروس کرونا است؟

دبیر انجمن صنایع روغن نباتی ایران، اعلام کرد که به دلیل تولید روغن نباتی در دمای بسیار بالا احتمال زنده ماندن ویروس در این محصول نزدیک به صفر است.
اتاق خبر 24

با توجه به احتمال انتقال ویروس کرونا از طریق مواد غذایی، آگاهی از آلوده نبودن این مواد اهمیت بسیاری دارد. روغن نباتی یکی از موادی است که به وفور در تهیه غذاها مورد استفاده قرار می گیرد؛ بنابراین اطمینان از ناقل نبودن آن از اهمیت بالایی برخوردار است. گفته می شود امکان انتقال آلودگی روغن نباتی به ویروس کرونا، صفر است و مردم می توانند با آرامش خاطر از این محصول استفاده کنند.

امیرهوشنگ بیرشگ دبیر انجمن صنایع روغن نباتی ایران، اعلام کرد که به دلیل تولید روغن نباتی در دمای بسیار بالا احتمال زنده ماندن ویروس در این محصول نزدیک به صفر است. هم چنین او با اشاره به این موضوع که پس از پایان یافتن تعطیلات عید سلامت تمام کارکنان از لحاظ ابتلا به ویروس کرونا مورد بررسی قرار گرفته است، اطمینان داد که تولید این محصول با رعایت تمام موازین بهداشتی انجام می گیرد.
او با اشاره به تلاش افراد برای تولید هر چه بیشتر روغن نباتی در داخل کشور و بی نیازی از واردات این محصول، از رئیس بانک مرکزی تقاضای نگاهی ویژه به تولید این محصول کرده و خواستار تخصیص ارز بیشتر برای تولید روغن نباتی شد.

بنابراین مردم نگران آلوده بودن روغن نباتی به ویروس نباشند. اما باید توجه داشت که رعایت برخی نکات برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا ضروری است. افراد پس از خرید تمام لوازم و آوردن آن ها به داخل خانه، باید به دقت و در اولین فرصت آن ها را شست و شو داده و ضدعفونی کنند. هم چنین مواد غذایی مورد استفاده باید پخته شوند؛ چرا که ویروس در دمای بالای ۶۰ درجه از بین رفته و مواد ضدعفونی می شوند. بنابراین استفاده از روغن برای پخت غذا در شرایطی که روغن روی شعله قرار گرفته و گرم می شود، باعث انتقال ویروس نمی شود.

منبع: خبرآنلاین