کد خبر: 187612

استان‌هایی که بیشترین آسیب را در بارش‌های اخیر دیدند

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور گفت: استان‌های کرمانشاه، کردستان، قم، آذربایجان غربی، فارس، مرکزی،‌گیلان، خراسان شمالی و جنوبی، لرستان و سمنان بیشترین آسیب‌ را در بارش های اخیر دیده‌اند.
اتاق خبر 24

محمدفرید لطیفی معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور درباره آخرین اقدامات صورت گرفته در بارش‌های اخیر اظهار داشت: از تاریخ 17 فروردین ماه تا کنون سه اخطاریه به تمامی استان‌های کشور در خصوص آمادگی و مقابله با بارش باران و حوادث طبیعی احتمالی داده شده است.

وی بیان داشت: در حال حاضر تمام استان‌های کشور درگیر بارندگی اخیر هستند و بررسی‌ها نشان می‌دهد این بارش‌ها مفید بوده والبته خسارت‌هایی نیز وارد کرده است ولی تا حدودی مشکل کم آبی کشور را برطرف می‌کند.

 معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور یادآور شد: در استان‌های مختلف استانداران، فرمانداران، نیروهای وزارت نیرو، شهرداری‌ها، هلال احمر و دگیر دستگاه‌های امدادی و خدماتی حضور دارند.

لطیفی عنوان کرد:‌استان‌های کرمانشاه، قم، آذربایجان غربی، مرکزی،فارس، گیلان، خراسان شمالی وجنوبی، یزد، لرستان و سمنان بیشترین آسیب‌ها را در سیل اخیر دیده‌اند.

وی گفت:‌در استان کرمانشاه به دلیل طوفان، قطع برق در برخی مناطق را داشتیم که در حال حاضر برق و راه‌های مواصلاتی این استان وصل شده است.

 معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور افزود: جاده هراز و امامزاده داود که به دلیل ریزش کوه بسته شده در حال حاضر بازگشایی شده است.

لطیفی بیان کرد: در استان لرستان به دلیل ریزش تونل برخی محورهای مواصلاتی بسته است که نیروهای امدادی و خدماتی در حال تلاش برای بازگشایی هستند.

وی خاطرنشان کرد: از لحاظ بسته‌های غذایی محدودیتی نداریم وسازمان امداد ونجات هلال احمر در حال توزیع این بسته‌ها در بین مردم است.

 معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور یادآور شد: یکی از نگرانی‌های ما ورود سیلاب به استان سیستان و بلوچستان بود که تاکنون این موضوع کنترل شده و با ساخت دیواره‌ها و لایروبی تاکنون در این خصوص مشکل خاصی نداشتیم. پیش‌بینی ما ورود 3 هزار متر مکعب آب از استان هیرمند افغانستان به سمت سیستان و بلوچستان بود که خوشبختانه دو هزار متر مکعب آب وارد شد و در حال حاضر مشکل خاصی وجود ندارد.

لطیفی یادآور شد: در اثر بارش باران‌های اخیر تاکنون 5 نفر در استان‌های یزد، فارس، کرمان و کرمانشاه جان خود را از دست داده‌اند.

وی یادآور شد: 21 تیم امداد و نجات از سوی سازمان هلال احمر در حال خدمات رسانی و اسکان موقت مردم هستند.

منبع: افکار نیوز