کد خبر: 186985

لزوم گسترش مشارکت‌های مردمی در مدرسه‌‎سازی

وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اهمیت افزایش دایره مشارکت‌های مردمی در عرصه مدرسه‌سازی، گفت: باید این موضوع را به عموم جامعه تعمیم دهیم.
اتاق خبر 24

محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در دیدار نوروزی با کارکنان سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و در جمع شورای معاونان و مدیران کل این سازمان ضمن تبریک سال نو و آرزوی تقویت امید، انگیزه و پیروزی برای مردم ایران، اظهار کرد: یاد و خاطره مرحوم حیدری مدیرکل فقید نوسازی مدارس لرستان، مرحوم حسین علیمرادی خیر جوان و موسس خیریه دست‌یاری به دشتیاری و دیگر فعالان عرصه تعلیم و تربیت را گرامی می‌دارم.

وی ادامه داد: وجه مشترک همه ما مدیریت است و هر مدیری به دنبال عملکرد مناسب و دوره مدیریتی درخشانی است که برای دستیابی به این مهم توجه به چند شاخصه ضرورت دارد.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه باید به حل مسأله توجه شود، گفت: همواره باید مشکلات را بشناسیم و آن را در قالب مسأله در آوریم تا برطرف شود، البته ارزیابی‌ها نشان می‌دهد در مواردی در این حیطه مشکل داریم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ارزیابی میزان تحقق اهداف برای هر مدیری ضرورت دارد، گفت: یک مدیر موفق باید در ابتدای سال نقطه مطلوب را برای خود و مجموعه‌اش مشخص و برای تحقق آن برنامه‌ریزی کند چراکه هدفمندی موجب هم‌افزایی و نشاط می‌شود.

حاجی میرزایی با تأکید بر اینکه برای داشتن مجموعه پویا باید هدفمند حرکت کنیم، بیان کرد: به عنوان مثال در نوسازی مدارس برای استانداردسازی سیستم گرمایشی و جمع‌آوری بخاری نفتی هدفگذاری شد که به نتیجه رسید و باز هم باید این رویه در فعالیت‌ها ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به مأموریت‌های این سازمان و تلاش جهادی که تاکنون از سوی مدیران این مجموعه برای تحقق وظایف و مسؤولیت‌ها وجود داشته است، تصریح کرد: سازمان نوسازی مدارس در حوزه فضا و تجهیزات، ایمن سازی، تعمیر و نگهداری، مسؤولیت‌هایی دارد که باید برای بهبود عملکرد در هر کدام از این مسؤولیت‌ها هدفگذاری شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر نامگذاری امسال به نام «جهش تولید» اظهار کرد: بر این اساس باید هر فرد در حوزه وظایف خود به تحقق این هدف مهم اهتمام داشته باشد.

منبع: جام نیوز