کد خبر: 186976

آغاز تحقیقات جهاد دانشگاهی روی واکسن کرونا

رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی به مبارزه با کرونا ورود پیدا کرده است، گفت: سلول درمانی کرونا، تحقیقات واکسن، تولید کیت و گان برخی فعالیتهای جهاد در این زمینه اند.
اتاق خبر 24

دکتر حمیدرضا طیبی در خصوص اقدامات جهاد دانشگاهی برای مبارزه با کرونا و استفاده از این ظرفیت‌های این نهاد گفت: از زمانیکه که بحث ورود ویروس کرونا به کشور چین مطرح شد تولید کیت‌های تشخیص ویروس کرونا در جهاد مدنظر قرار گرفت.

وی با بیان اینکه از همان زمان پژوهشگران جهاد تحقیقات ساخت کیت را در دستور کار خود قرار دادند بیان کرد: پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی و مرکز ذخایر ژنتیکی و زیستی ساخت کیت را آغاز کردند.

رئیس جهاد دانشگاهی با تاکید بر اینکه در نهایت کیت پژوهشکده سرطان معتمد مورد تأیید پاستور قرار گرفت، گفت: مجوز برای تولید این کیت از طرف انستیو پاستور به سازمان غذا و دارو اعلام شد؛ سازمان غذاو دارو می‌بایست نامه نهایی را ارسال کند که منتظر نامه رسمی از سوی جهاد بوده و این موضوع در حال انجام است.

به گفته طیبی، تا یکی دو روز آینده تولید این کیت‌ها نهایی می‌شود.

وی افزود: تولید این کیت با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام خمینی انجام می‌گیرد تا در اختیار آزمایشگاه‌های جهاد دانشگاهی و سایر آزمایشگاه‌ها با هماهنگی وزارت بهداشت قرار بگیرد.

رئیس جهاددانشگاهی در خصوص ظرفیت تولید پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی گفت: این پژوهشکده می‌تواند با حدود صدهزار تا یک میلیون کیت کار خود را آغاز کند.

منبع: خبرآنلاین