کد خبر: 186460

خودکفایی در جبهه مقابله با کرونا

این روزها ملت ایران هم مانند بسیاری از مردم کشورهای دیگر با بحران کرونا دست و پنجه نرم می کنند، اما تحمل این بحران زمانی ساده تر می شود که مردم بدانند علاوه بر تلاش شبانه روزی مسوولان و کادر درمان، جهاد علمی برای مبارزه با کووید ۱۹ نیز از سوی محققان کشورمان آغاز شده است.
اتاق خبر 24

همین چند ماه پیش بود که آمار جعلی از فرار مغزهای ایرانی از سوی رسانه های معاند منتشر شد تا به زعم خودشان ناامیدی را به ملت ایران تزریق کنند که تصور مردم بر خالی شدن کشور از نخبگان و استعدادهای برتر باشد، البته انتشار آمار اصلی سایت های معتبر جهانی این آمار جعلی را با روسیاهی مواجه کرد، اما نکته اینجاست که در آن زمان شاید منتشرکنندگان همان آمار جعلی هم تصور نمی کردند که با گذشت فقط چند ماه از فعالیتشان برای خالی نشان دادن کشور از نخبگان، استعدادهای برتر ایرانی در بحرانی ترین شرایط به کمک هموطنانشان بیایند و در خط مقدم جبهه مقابله با ویروس همه گیر دستاوردها و تحقیقات مفیدی برای مردم ارائه دهند.

این روزها که مردم کشورمان در بیشتر استان ها در جبهه مقابله با ویروس کرونا درگیر هستند و حتی بسیاری از مردم با استرس و نگرانی اخبار مربوط به این ویروس را دنبال می کنند، استعدادها و مغزهای کشورمان به صورت شبانه روز برای رفع نگرانی های هم میهنانشان و مقابله با ویروس کرونا می جنگند.

شرکت های دانش بنیان که چند سالی است با حمایت های مسوولان هر روز بیشتر و فعال تر از گذشته می شوند در این روزهای بحرانی ثابت کردند که هر چقدر مورد حمایت مالی و قانونی قرار بگیرند حقشان است، دانش بنیان ها این روزها هر لحظه با ارائه دستاوردهایی برای مقابله با کرونا بدون ادعا شادی و امید را به دل هموطنانشان هدیه می دهند.

اما دانش بنیان ها چه کردند که سبب ایجاد شادی و امید در مردم شد؟

این روزها هر بار که سایت های خبری را مشاهده کنیم بعید است خبری از دستاوردها، تحقیقات و فعالیت های محققان کشورمان در شرکت های دانش بنیان نبینیم و نشنویم.

محققان کشورمان از همان لحظه ورود ویروس کرونا به کشور به صورت شبانه روزی و بی ادعا در حال فعالیت برای مقابله با ویروس کرونا در جبهه دفاع از سلامتی مردم هستند

برای اطلاع از فعالیت های دانش بنیان در زمینه مقابله با کرونا بهتر است پای صحبت های محققان و مسوولان این شرکت ها نشسته و به صورت مصداقی به این فعالیت ها بپردازیم.

* همراهی دانش بنیان ها با مردم در جبهه دفاع از سلامت مردم؛ از ماسک نانو تا محصولات ضد عفونی

مدیر یکی از شرکت های دانش بنیان ایرانی که محصولات ضدعفونی کننده را به بازار ارائه دادند، می گوید: این محلول می تواند به عنوان ژل برای دست استفاده شود و در ضدعفونی سطوح هم کاربرد دارد.

منبع: خبرگزاری ایرنا