کد خبر: 186416

رسوایی چندباره سلبریتی ها

هک شدن پیج اینستاگرام مجری و تهیه‌کننده هتاک به سردار سلیمانی در شبکه بهایی «من‌وتو»، که برای آل‌سعود کار می‌کند تصاویری از گفت‌وگوهای وی با برخی از بازیگران و سلبریتی‌ها منتشر شده است.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

پس از آشکار شدن ارتباط برخی از سلبریتی‌ها با سفارت انگلیس که در ماجرای تجمع غیرقانونی در برابر دانشگاه امیرکبیر اتفاق افتاد، حالا ابعاد جدیدی از ارتباط‌ گسترده این ماشین‌های اجاره‌ای با بیگانگان منتشر شده است.

به تازگی با هک صفحه اینستاگرام مجری شبکه منوتو و انتشار گفت‌وگوهایش با چهره‌های سرشناس فرهنگی در داخل کشور، مشخص شد که فعالیت‌های سالومه ناظر به تحلیل و هجو اخبار نیست بلکه او از طریق فضای مجازی و صفحات اینستاگرام هنرمندان با آنان ارتباطات گسترده‌ای داشته و یک شبکه عنکبوتی وسیع را طراحی کرده است.

همچنین بر اساس تصاویری که هکر از پیام‌های موجود در اینستاگرام این شخص منتشر کرده است، مجری مذکور با برخی هنرمندان ایرانی ارتباط مجازی داشته و متن گفت‌وگوهای وی فاش شده است.

گفتنی است که هکر صفحه این شخص پس از انتشار تصاویر اظهار کرد که در آینده نزدیک حساب کاربری همکاران و دوستان سیدنیا را نیز مورد حمله قرار خواهد داد.

چت سلبریتی ها با سالومه

 

رسوایی چندباره سلبریتی ها

تهمینه میلانی، پرویز پرستویی، ارژنگ امیرفضلی، رضا صادقی، علی انصاریان، شهره لرستانی و مهناز افشار از جمله سلبریتی‌هایی هستند که تصاویر چت‌هایشان با مجری شبکه سعودی من‌وتو انتشار یافته است. گفت‌وگوهایی که عمدتاًً پیرامون جمهوری اسلامی بوده نشان از بغض این جماعت نسبت به حاکمیت دارد.

در عکسی که از گفت‌وگوی تهمینه میلانی و سالومه منتشر شده، وی به صراحت به جمهوری اسلامی ایران فحاشی کرده و در نهایت منتقدین خود را ربات می‌خواند. در تصویر دیگری که از صحبت‌های سالومه و سلبریتی‌ها پخش شده، به وضوح می‌توان دید که او فیلم‌ها و عکس‌هایی را برای بازیگران ارسال می‌کند تا در صفحات مجازی‌شان منتشر کنند.

چت سلبریتی ها با سالومه

ارتباط مهناز افشار- بازیگری که مدت‌هاست به مردم ایران پشت کرده و همراه با چهره‌های ضدایرانی در شبکه‌های سعودی فعالیت می‌کند-  با مجری شبکه من‌وتو، از جمله مواردی است که در پی هک شدن پیج سالومه افشا شده است.

چت سلبریتی ها با سالومه

اما نکته جالب توجه ماجرا، گفت‌گوهای پرویز پرستویی با مجری برنامه‌های ضدایرانی است. پرستویی در بخشی از صحبت‌های خود با سالومه برای او می‌نویسد که جیره‌خوار نظام نیست و از اینکه به‌خاطر برادر شهید بودنش کارت بنیاد شهید ندارد، ابراز ناراحتی می‌کند.

پرستویی در بخش دیگری از گفت‌وگویش با سالومه، او را که اساساًً فعالیتش در راستای ضدیت با مردم ایران تعریف شده، دارای قلب پاک می‌داند و در آخر هم از تهیه‌کننده شبکه من‌وتو شماره واتس‌آپش را طلب می‌کند! درد دل‌های حامد پهلان(خواننده)، مهراب قاسمخانی و چت ارژنگ امیرفضلی با سالومه از دیگر مواردی است که در پی هک شدن پیج سیدنیا افشا شده است.

چت سلبریتی ها با سالومه

 

چت سلبریتی ها با سالومه

ارژنگ امیرفضلی اخیرا در ویدئویی به صورت غیرمستقیم و با زبان کمدی اقدام به فعالیت تخریبی علیه تمامیت ارضی کشور کرد و ویدئوی منتشر شده او در برنامه سالی تاک با توضیح و تفسیر سالومه در برنامه‌اش ضریب داده شد. در واقع یک هماهنگی میان سازنده ویدئو و پخش کننده آن در شبکه من و تو وجود دارد.

نکته جالب اینجاست که سالومه در گفت وگو مجازی با ارژنگ امیرفضلی که هنرپیشه درجه چندم فیلم‌های وسریال‌های تلویزیونی است، او را جدی نمی‌گیرد و در متن گفت و گو امیرفضلی مشخص است که  سالومه تلاش می‌کند او را از سر خودش باز کند.

چت سلبریتی ها با سالومه

شهره سلطانی پست نامجو را لایک می‌کند اما سالومه هشدار می‌دهد که این پست علیه شبکه من و تو است و شهره سلطانی را از لایک کردن بازمی‌دارد. این مثال نشان می‌دهد که سطح هدایتگری مجری شبکه من و تو چقدر گسترده و اثرگذار است و او به چه میزانی روی سلبریتی‌ها تاثیر می‌گذارد. به همین دلیل استدلال مطرح شده در مورد شهره سلطانی قابل تصدیق است و او در جهت دهی اجتماعی کمترین کاری که انجام می‌دهد این است که داشتن سگ را با الگو برداری از سالومه تبلیغ کند.

چت سلبریتی ها با سالومه

نکته جالب اینجاست همین چهره سال گذشته به عنوان مجری ویژه برنامه ماه رمضان انتخاب می‌شود.  اما در میان تمامی بازیگران، چهره‌ای انتخاب می‌شود که مشی سالومه را در صفحات مجازی‌اش در نگهداری سگ دنبال می‌کند و نکته قابل توجه این است که در اجرای ویژه برنامه ماه مبارک رمضان نحوه اجرای او را کپی می‌کند. این استدلال‌ها نشان می‌دهد انتشار گفت‌وگوی سلبریتی‌ها فقط یک افشاگری نیست، بلکه عمق اثرپذیری چهره‌های میان‌مایه داخل کشور از یک مجری مبتذل شبکه‌ ماهواره‌ای را عیان می‌کند.

 

هدف سلبریتی ها چیست؟

اگر این چت‌ها را که غالباًً ضدحاکمیتی بوده، با قانون آمریکا درباره اعطای ویزا به متقاضیان ورود به ایالات متحده مقایسه کنیم، مشخص می‌شود که بیشتر مواضع ضدحاکمیتی سلبریتی‌ها به‌خاطر چیست؟ آمریکا از متقاضیان ویزای آمریکا در سراسر جهان می‌خواهد که سابقه فعالیت خود در شبکه‌های اجتماعی طی پنج سال گذشته و همچنین اطلاعات بیوگرافی خود از ۱۵ سال گذشته را ارائه دهند تا مورد بررسی قرار گیرد. به عبارتی، می‌توان گفت که سلبریتی‌ها با این فرض که شاید روزی بخواهند به آمریکا بروند، در فضای مجازی مواضع ضدحاکمیتی اتخاذ می‌کنند تا در صورت لزوم، کارشان برای دریافت ویزا راحت‌تر پیش برود.

جدای از همه اینها، یقیناً سلبریتی‌هایی که با سالومه در ارتباط بوده و هستند، با علم به مواضع ضدایرانی مجری من‌وتو اقدام به چنین کاری می‌کردند.

سالومه سیدنیا کسی بود که پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی،  در یکی از پست‌هایش چنان اهانتی به سردار دل‌ها کرد که قلم از بیانش شرم می‌کند.

 

 

آیا سلبریتی ها متعلق به مردم اند؟

"ما متعلق به مردم هستیم" این جمله، تکیه کلام اغلب سلبریتی‌هاست. در شرایطی که مردم در حال مبارزه‌ی توامان با کرونا و کرونا هراسی هستند؛ شما دقیقا کجائید؟! بله شما در حال گپ و گفتگو با شبکه های ضدانقلاب هستید.

چرا شب‌ها در کنار بچه هیئتی‌ها، بسیجی‌ها، کارگران شهرداری و کارمندان آتش‌نشانی برای ویروس زدایی از معابر و محل‌های پُر رفت و آمد مشارکت ندارید؟ چرا برای خداقوت گفتن به پزشکان و کادر درمانی، به بیمارستان‌ها نمی‌روید؟ چرا برای عرض تسلیت به دیدار خانواده‌هایی که عزیزانشان را بر اثر ابتلای کرونا از دست داده‌اند؛ نمی‌روید؟ چرا برای تهیه و توزیع اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم، کمپین تشکیل نمی‌دهید؟ و...

نه، شماها اصلا اینکاره نیستید. اگر واقعا متعلق به مردم هستید؛ به اسب تروایِ دشمنان این ملت تبدیل نشوید. پرویز پرستویی، رضا صادقی، امیر مهدی ژوله، مهراب قاسمخانی و...

حال با این اوصاف باید منتظر ادامه واکنش‌ها به خصوص واکنش خود هنرمندان ماند اما با توجه به ماده 508 قانون مجازات اسلامی گه می گوید«هر کس یا گروهی با دول خارجی متخاصم بهر نحو علیه جمهوری اسلامی ایران همکاری نماید، در صورتیکه محارب شناخته نشود ‌به یک تا ده سال حبس محکوم می‌گردد.»