کد خبر: 186407

وضعیت کهنوج سفید است

رییس مرکز بهداشت کهنوج از اعمال تمهیدات بهداشتی و پیشگیرانه در ورودی‌های این شهرستان خبر داد.
اتاق خبر 24

"سعید امیری نسب" گفت: مرکز بهداشت جهت جلوگیری از شیوع کرونا ویروس با استقرار تیم های بهداشتی در ورودی‌های شهرستان از جمله پلیس راه و ورودی قلعه گنج، همه اقدامات پیشگیرانه را اعمال می کند.

وی افزود: بیش از یک هفته نسبت به تب سنجی و غربالگری در ورودی‌های شهرستان اقدام می شود و اگر مورد مشکوکی وجود داشته باشد به کلینیک غربالگری ارجاع داده می‌شود و اگر نتیجه مثبت شد تحت درمان و مراقبت قرار خواهند گرفت.

امیری نسب وضعیت شهرستان کهنوج را سفید اعلام کرد و افزود: خوشبختانه تاکنون هیچ مورد مثبتی در شهرستان نداشته ایم اما در راستای سیاست های وزارت بهداشت و درمان اقدامات پیشگیرانه از جمله کنترل تردد خودروها و کامیون ها ادامه خواهند داشت.

رییس مرکز بهداشت شهرستان کهنوج از ضدعفونی و گندزدایی معابر عمومی و مکان‌های پردد با همکاری دستگاه های ذیربط از جمله شهرداری خبر داد و در ادامه با اشاره به بخشی از اقدامات پیشگیرانه بیماری کرونا ویروس  گفت: لغو مرخصی همه پرسنل و کارکنان، راه اندازی کلینیک های غربالگری بیماریهای واگیر در مراکز خدمات جامع سلامت با هدف کاهش بار مراجعین بیمارستان‌ها، راه‌اندازی ۲ ایستگاه غربالگری در ورودی کهنوج از طرف هرمزگان و ورودی قلعه گنج به کهنوج، تجهیز بیمارستان ۱۲ فروردین برای پذیرش بیماران، آموزش چهره به چهره خانوارهای شهری و روستایی توسط مراقبین سلامت و بهورزان در حین اجرای طرح ملی فلج اطفال از جمله اقدامات پیشگیرانه طی روزهای اخیر می باشند.

امیری نسب تهیه کلیپ آموزشی و اطلاع رسانی در خصوص پیشگیری از شیوع کرونا جهت عموم و انتشار در فضای مجازی را از دیگر اقدامات انجام شده عنوان کرد.

وی نظارت بر مراکز عرضه مواد غذایی و نانوانی ها را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: نظارت بهداشتی همچنان ادامه دارد و صنفوف و مردم در عمل به هشدارهای بهداشتی همراهی خوبی دارند.

منبع: تابناک