کد خبر: 186330

سیستم ترمز عقب خودرو در ایران ساخته شد

ایران نیز با افزایش خدمات مهندسی، قصد ساخت یکی از سیستم های برقی جداگانه خودرو را کرده است.
اتاق خبر 24

آوای خوش تولید پس از تحریم‌های ظالمانه باز هم به گوش می رسد. بعد از تحریم هایی که آمریکا علیه ایران اعمال کرد صنعت خودروسازی با مشکلات متعددی اعم از خروج خودروسازها رو به رو شد اما با تکیه بر مهندسان ایرانی توانستیم خود را در این حوزه تقویت کنیم.

حالا به کمک مهندسان داخلی برای اولین بار خط تولید سیستم ترمز عقب خودرو به‌صورت دیسکی در کشور افتتاح شده که از این سیستم در خودروهای رانا، دنا و پژو ELX استفاده می‌شود.

به گفته سازندگان این قطعه، واردات این محصول در کشور سالیانه ۳۰ میلیون دلار مصرف ارزی داشته که با تولید داخل شاهد کاهش ارزبری آن خواهیم بود و اگر بتوانیم خود را در داخلی سازی قطعات تقویت کنیم به صادرات این محصولات خواهیم رسید.

افتتاح خط تولید سیستم ترمز عقب دیسکی 

نکونظر عضو انجمن قطعه سازان و مدیر عامل یک شرکت قطعه ساز  گفت: سیستم ترمز عقب دیسکی خودروهای مورد نیاز ایران خودرو که صد در صد خارجی بودند با توجه به نیاز جامعه این خط طراحی، افتتاح و اکنون به تولید رسیده است.

او بیان کرد: مواد اولیه این قطعه ۱۰۰ درصد تولید داخل هستند. با توان تولید ۱۰۰ دست در روز و افزایش هزار دست در روز در آینده می‌توانیم ۱۰۰ درصد نیاز شرکت‌های خودروساز را تأمین کنیم.

عضو انجمن قطعه سازان درباره اینکه صادراتی برای این قطعه صورت خواهد گرفت یا خیر، تشریح کرد: به دلیل اینکه این محصول با توسعه یک خودرو همراه است، تا زمانی که ارتباطات بین‌المللی برقرار نشده امکان صادرات این کالا وجود ندارد. زمانی که ارتباطات بین‌المللی برقرار شود، می‌توانیم برای خودروهایی که محصول بوش هستند این کالا را صادر کنیم.

نکونظر درباره مشکلات موجود در حوزه داخلی سازی قطعات، تشریح کرد: در تأمین مواد اولیه مشکلی وجود ندارد و اکنون تنها حدود ۱۰ درصد مواد اولیه با مشکل از خارج کشور وارد می‌شود.

منبع: خبرآنلاین