کد خبر: 186273

ویروس کرونا از طبیعت آمده است و ساختگی نیست

سفیر جمهوری خلق چین گفت: طبق آزمایش‌های ما و بررسی متخصصین خارجی و چینی، فکر می‌کنیم که این ویروس ساختگی نباشد و از طبیعت آمده باشد.
اتاق خبر 24

چانگ هووا سفیر جمهوری خلق چین و جمعی از متخصصین این کشور در حاشیه نشست با مسئولین هلال احمر کشور در پاسخ درباره اینکه آیا ویروس کرونا ساخته کشور آمریکا است یا خیر، گفت: در ابتدای شیوع این ویروس، صحبت‌هایی مبنی بر اینکه کرونا از آزمایشگاه‌های چینی یا کشور آمریکا انتقال یافته است وجود داشت اما طبق آزمایش‌های ما و بررسی متخصصین خارجی و چینی، فکر می‌کنیم که این ویروس ساختگی نباشد و از طبیعت آمده باشد.

یکی از متخصصین چینی در پاسخ به این سوال که دولت چین تا جه میزان فرضیه ساختگی بودن و جنگ بیولوژیک ویروس کرونا را قبول دارد، اظهار داشت: در حال حاضر کشورهای مختلفی ازجمله آمریکا هم با این ویروس درگیر شده اند در نتیجه نمی‌توانیم بگوییم که کرونا صرفاً برای ایران یا چین ساخته شده است.

وی افزود: طبق بررسی‌های متخصصان غربی و چینی، ویروس کرونا قبلاً نیز در طبیعت و بعضی حیوانات وجود داشته و نمی‌توان با قطعیت گفت که توسط کشور خاصی ساخته شده است به همین دلیل پزشکان به مردم توصیه کرده اند که تا حد ممکن از حیوانات فاصله بگیرند.

منبع: مهر