کد خبر: 186168

رئیس جدید مرکز آمار و اطلاعات قوه قضاییه کیست؟

سوابق رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه که صبح امروز با حضور حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای معارفه شده بود، اعلام شد.
اتاق خبر 24

عیسی زارع پور، متولد ۱۳۵۸ با مدرک دکتری مهندسی کامپیوتر عهده دار مسئولیت به عنوان رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه شده است.

وی یک دوره پسا دکتری در در دانشگاه صنعتی شریف گذرانده و از سال ۹۶ نیز عضو هیئت علمی دانشگاه علم وصنعت بوده است.

۲۵ مقاله علمی پژوهشی در حوزه‌های مهندسی کامپیوتر در مجلات و کنفرانس‌های معتبر بین المللی از عیسی زارع پور به چاپ رسیده است؛ وی داور تعداد زیادی از مجلات علمی کامپیوتر بوده است.

عیسی زارع پور در سال ۲۰۱۴ در دانشگاه نیو ساوت ولز به عنوان مبتکر برتر سال انتخاب شد و یکی از طرح‌های پژوهشی اش در همان سال به عنوان برترین طرح آی تی دانشجویی در استرالیا شناخته شد.

پایان نامه مقطع دکترای وی به عنوان یکی از دو پایان نامه برتر دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه نیو ساوت ولز شناخته شد.

عیسی زارع پور عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت، گروه شبکه‌های کامپیوتری است، تخصص اصلی وی شبکه‌های رایانه ای، اینترنت اشیا و بحث‌های مرتبط با آن است.

وی در سن ۲۶ سالگی در مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی که در سال ۸۵ برای اولین بار تاسیس شد ایفای وظیفه کرد مرکزی که بعد از مدتی به یکی از قطب‌های فناوری اطلاعات در کشور تبدیل شد و به نوعی نطفه مجموعه‌های تصمیم گیر در حوزه فضای مجازی در آن برهه زمانی بسته شد.

عیسی زارع پور در سال ۸۹ به عنوان مدیر نمونه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انتخاب شد؛ در زمان مسئولیت وی در این حوزه برای اولین بار بحث ساماندهی رسانه‌های دیجیتال در کشور اعم از نرم افزارها، بازی ها، سایت‌های اینترنتی مطرح شد و ساز و کار‌های نظارتی و حمایتی در مورد سایت‌های اینترنتی و بحث بنیان گذاری و مدیریت مرکز رسانه‌های دیجیتال مورد پیگیری قرار گرفت.

منبع: میزان