کد خبر: 186151

چگونه از کرونا پیشگیری کنیم

عضو کمیته کشوری کرونا، گفت: مردم برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا از حضور در اجتماعات از جمله استادیوم‌های ورزشی، تئاتر، مراسمات عروسی و مهمانی‌های خانوادگی پرهیز کنند.
اتاق خبر 24

مسعود مردانی، در خصوص راهکارهای پیشگیری از ابتلاء به ویروس کرونا، اظهار داشت: سرعت شیوع و انتقال کرونا بسیار زیاد است به همین دلیل هموطنان باید با رعایت نکات بهداشتی با شیوع این ویروس مقابله کنند. مردم برای پیشگیری از ابتلاء به این ویروس از حضور در اجتماعات از جمله استادیوم‌های ورزشی، تئاتر، مراسم عروسی و عزا، دید و بازدیدهای خانوادگی پرهیز کرده و حتی مهمانی‌های ایام نوروز را تا آنجایی که ممکن است لغو کنند.

وی تاکید کرد: استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به دلیل تجمع افراد یکی از راه‌های انتقال این بیماری است به همین منظور توصیه می‌کنیم مردم حداقل در خطوط پر ازدحام از این وسایل استفاده نکنند و حتی مسیرها را پیاده طی کنند.

این فوق تخصص عفونی، درباره سفرهای نوروزی نیز گفت: بهتر است در ایام نوروز نیز تا حد امکان از سفرهای زیارتی و سیاحتی خودداری کنیم تا منجر به انتقال شیوع بیشتر کرونا به شهرهای مختلف کشور نشویم. در ایام تعطیل استراحت در منزل بهترین اقدام است.

مردانی تأکید کرد: امیدواریم با رعایت مسائل بهداشتی و بهداشت فردی بتوانیم با این ویروس مقابله کنیم.

عضو کمیته کشوری کرونا، در پاسخ به این سوال که غذای مناسب در ایام ابتلاء به کرونا چیست، اظهار داشت: تاکنون هیچ غذا یا سبزیجات خاصی برای پیشگیری از ابتلاء به کرونا ثابت نشده است اما همواره در بیماری‌های عفونی دستگاه تنفسی فوقانی، بیماران باید از حضور در محل کار و مدرسه خودداری کرده و استراحت کنند. در این بیماری نیز به دلیل درگیر شدن دستگاه تنفسی باید همین رویه را دنبال کنیم.

مردانی افزود: هر یک از اعضای خانواده که دارای علائم این بیماری بود، حتماً باید به صورت خودقرنطینه در اتاقی جداگانه استراحت کند. شستشوی مکرر دست‌ها، استفاده فراوان از مایعات، میوه‌جات و سبزیجات دارای ویتامین C می‌تواند به بهبود روند درمان بیماران کمک کند.

وی با اشاره بر شایعات فضای مجازی مبنی بر استفاده از غذاهای گرم برای پیشگیری از کرونا، خاطرنشان کرد: اخیراً در فضای مجازی عنوان شده که استفاده از غذاهای گرم منجر به پیشگیری از ابتلاء به کرونا می‌شود اما این ادعاها کاملاً غیرعلمی و غیرواقعی است. همچنین ادعاهای مطرح شده درباره دود کردن اسپند و تأثیر آن در از بین رفتن این ویروس، کاملاً غیر علمی است و اولین توصیه ما به شهروندان شست و شوی مکرر دست‌ها است

منبع: خبرگزاری تسنیم