کد خبر: 186142

کرونا دیگر یک ویروس نیست

یک عضو تحریریه ایسنا در یادداشتی با اشاره به شرایط فعلی کشور از بابت ورود ویروس کرونا و ترس و نگرانی مردم از بابت آن، سوءاستفاده‌ برخی فروشندگان و دلالان از فضای فعلی اقتصادی را مصداق ماهی‌گیری از آب گل‌آلود دانسته و خواستار نظارت و برخورد جدی‌تر نهادهای متولی شد.
اتاق خبر 24

 در یادداشت سپیده رشیدپورایی آمده است: چند ماهی است که کرونا ویروس ۲۰۱۹ در دنیا شیوع پیدا کرده و چند هفته ای می‌شود که مهمان کشورما شده است. مهمان ناخوانده‌ای که در بدو ورودش به کشور جان عده ای را گرفت، برخی را راهی بیمارستان و مراکز درمانی کرد و عده‌ای را در ترس و وحشت ناشی از ابتلا به آن باقی گذاشت.

کرونا ویروس بنا بر گفته پزشکان و متخصصان امر، ویروسی است که دستگاه تنفسی را درگیر می کند و علائمی شبیه سرماخوردگی یا آنفولانزا دارد. ویروسی که بیشتر برای افراد دارای بیماریهای خاص یا نقص سیستم ایمنی بدن خطرناک است  و باقی افراد جامعه نیز باید با رعایت نکات بهداشتی از ابتلا به آن جلوگیری کنند تا این بیماری تبدیل به اپیدمی نشود.

باوجود توصیه های پیشگیرانه اما ترس و نگرانی از ابتلا به  این ویروس کمتر شناخته شده که تاکنون درمان قطعی برای آن پیدا نشده است، در چند روز اخیر چنان جامعه را در برگرفته که در برخی افراد تبدیل به فوبیا ، وسواس فکری و جسمی شده است و حتی در برخی افراد منجر به اختلال در زندگی روزمره‌شان! به طوری که یا دائم درحال تماشا وانتشار فایل های صوتی و تصویری و متن  در صفحات مجازی هستند یا به صورت دائم درحال ضدعفونی کردن دست و لباس و وسایل شخصی‌شان.

 درحالی که منابع رسمی و پزشکان متخصص بارها و بارها مشخصات این ویروس را در فایل های صوتی و تصویری شرح داده‌اند تا از دامن زدن به شایعات جلوگیری کنند و اعلام کرده‌اند که این ویروس در حال حاضر درمانی ندارد و مردم مراقب افراد سودجو و فرصت طلب باشند، اما انگار این داستان تمامی ندارد وبرخی افراد با دامن زدن به شایعات بر ترس و نگرانی مردم سوار شده‌اند و اصطلاحا از آب گل آلود ماهی می‌گیرند تا جیب خود را پرکنند!

منبع: خبرآنلاین