کد خبر: 186093

هشدار وقوع بهمن در جاده چالوس

سازمان هواشناسی با هشدار نسبت به وقوع بهمن طی روز جمعه در جاده چالوس از ورود سامانه بارشی جدید به کشور در شنبه آینده خبر داد.
اتاق خبر 24

بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در برخی مناطق استان های خراسان های رضوی و جنوبی بارش برف، باران و وزش باد شدید تداوم داشته و به تدریج سامانه بارشی از کشور خارج می شود.

تا صبح فردا جمعه 9 اسفند استقرار توده هوای سرد در شمال شرق و شرق کشور نیز ادامه دارد و در سایر مناطق تا روز شنبه افزایش نسبی دما پیش بینی شده و در استان های گیلان و اردبیل وزش باد نسبتا شدید جنوبی روی می دهد.

سازمان هواشناسی با پیش بینی ریزش بهمن در جاده چالوس از ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی روز شنبه هفته آینده از سمت شمال غرب و آغاز بارش برف و باران در این مناطق خبر داده است.

روز یکشنبه در مناطق شمال غرب، غرب، استان های واقع در دامنه های زاگررس مرکزی و دامنه های جنوبی البرز مرکزی بارش برف، باران و وزش باد و در استان های ساحلی دریای خزر بارش باران، وزش باد و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی شده است.

دوشنبه هفته آینده سامانه بارشی در سواحل شرقی دریای خزر، شمال شرق و دامنه های شرقی البرز فعال بوده و سپس از کشور خارج می شود. روز دوشنبه همچنین برای نواری شمالی کشور کاهش دما پیش بینی می شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم