کد خبر: 186058

نمونه‌گیری از ۳۰ بیمار مشکوک به کرونا در گلستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به نمونه‌گیری از ۳۰ بیمار مشکوک به کرونا در استان گفت: تاکنون نتیجه آزمایش ۳ نفر به دست ما رسیده که از این تعداد نتیجه آزمایش دو نفر منفی و یک نفر مثبت بود که این فرد هم خوشبختانه بهبود یافت.
اتاق خبر 24

عبدالرضا فاضل شامگاه سه‌شنبه در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری اظهارداشت: از روز چهارشنبه هفته گذشته که نخستین مورد ویروس کرونا در شهر قم مثبت اعلام شد، دانشگاه علوم پزشکی گلستان به تمامی مراکز درمانی و کادر پزشکی خود اعلام آماده‌باش کرد.

وی گفت: تاکنون 30 مورد آزمایش ویروس کرونا به تهران ارسال شده که جواب 3 مورد به دست ما رسیده است. از این تعداد نتیجه آزمایش 2 مورد منفی بود و یک مورد مثبت نیز خوشبختانه درمان شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بیان داشت: این بیماری داروی خاصی ندارد و مردم باید با خود مراقبتی‌های بهداشتی زمینه عدم شیوع و گسترش این بیماری را ایجاد کنند.

وی گفت: پزشکان و پرستاران استان نیز به رغم تمام مشکلات و مطالباتی که دارند با ایثار و ازخودگذشتگی به بیماران خدمت می‌کنند.

فاضل ادامه داد: علاوه بر چند بیمارستان که به صورت ویژه در اختیار بیماران احتمالی مبتلا به ویروس کرونا قرار گرفته است در تمامی بیمارستان‌های استان بخشی را به این موضوع اختصاص داده‌ایم. در حال حاضر در همه بیمارستان‌ها بخشی از تخت‌ها برای بستری بیماران حاد تنفسی در نظر گرفته شده است.

وی از مردم خواست تا از توجه به شایعات و اخبار غیرموثق پرهیز و اخبار صحیح را از رسانه‌های معتبر دریافت کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم