کد خبر: 186018
یادداشت اتاق خبر 24:

چرا کرونا شب انتخابات عود کرد؟!

ویروس کرونا بیش از 2 ماه است که در چین شیوع پیدا کرده و در این کشور یک میلیارد و سیصد میلیون نفری بیش از 2 هزار نفر تلفات داشته است.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

این ویروس از چین به دیگر کشورها نیز سرایت کرده و اکنون نزدیک به 30 کشور در جهان درگیر ویروس کرونا شده اند که پیش بینی میشود به دیگر کشورها نیز سرایت کند.

چندین نفر تاکنون در اروپا به خاطر ویروس کرونا جان باخته اند و ده ها نفر دیگر به این ویروس مبتلا شده اند، در ژاپن نیز ویروس کرونا دیده شده و در این کشور تاکنون 330 نفر مبتلا شده اند و یک نفر نیز جان باخته است.

با این وجود ایران به مرکز شیوع کرونا بسیار نزدیکتر است، کشورهای اروپایی از چین فاصله زیادی دارند و اروپا و کانادانیز چنین است.

اما در همین ماجرای کرونا از سوی رسانه های خارجی علیه ایران بزرگنمایی می شود و حتی سازمان بهداشت جهانی آن را نگران کننده می داند.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده؛  مرگ چهار نفر ظرف ۴۸ ساعت در ایران بسیار نگران ‌کننده است.

این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران به خاطر تحریم های اقتصادی که از سوی آمریکا و تبعیت کشورهای همسو با آن متحمل می شود باعث شده تا در تحریم دارویی نیز قرار گیرد.

بزرگنمایی این ویروس هم در چین و هم در ایران شک برانگیز است، چرا که این ویروس حتی از ویروس آنفلوآنزا نیز کم خطرتر است.

این بیماری در مقایسه با آنفلوآنزا از شدت کمتری برخوردار است. به طور متوسط بیماری آنفولانزای فصلی، مرگ‌ و میر بالاتری دارد. مرگ و میر این بیماری کاملا متاثر از سن است. به طور مثال در سنین کمتر از ۵۰ سال، احتمال مرگ ناشی از این بیماری کمتر از ۰.۵ درصد است و در سنین بالای ۷۰ سال این نرخ به حدود ۸ درصد می‌رسد.

می توان نتیجه گرفت که هدف از بزرگنمایی ویروس کرونا برای ایجاد فضای رعب و وحشت در میان افکار عمومی است. هر چند بر کسی پوشیده نیست که نباید آن را جدی نگفرت بلکه باید با حداکثر امکانات برای مقابله با آن اقدام کرد.

چن یک رقیب جدی اقتصادی برای آمریکا است، اقتصاد چین در حال فتح دنیا است و این اتفاق برای کشورهایی چون آمریکا، اروپا، ژاپن و کانادا ناخوشایند است.

چه راهی بهتر از آن که با تزریق یک ویروس و درگیر کردن همه کشور بزرگی با وسعت و جمعیت چین، آن را برا یمدتی از حرکت بازدارند. اقتصاد چین به خاطر کرونا اکنون در رکود است حتی خرید خودرو در داخل کشور نیز 90 درصد کاهش پیدا کرده است.

در ایران نیز می تواند اینگونه باشد، جمهوری اسلامی ایران سال های است در تحریم است، تحریم های اقتصادی که از سوی آمریکا، حتی پس از توافق هسته ای که تحریم های سازمان ملل را برچید، ادامه دارد.

هدف از تحریم های اقتصادی آمریکا، فلج کردن اقتصاد ایران و تحت فشار قرار دادن مردم کشورمان است، تا باعث شود آنها اعتراض کنند و یا حداقل اعتراض خود را در بزنگاه هایی چون انتخابات نشان دهند.

آمریکا و دیگر کشورهای همسو با آن که در محور کشورهای دشمن جمهوری اسلامی ایران قرار دارند، از ماه ها پیش برای کمرنگ کردن حضور مردم پای صندوق های رأی برنامه ریزی کرده بودند.

رسانه های کشورهای غربی برنامه های بسیاری را برای دلسرد کردن مردم تولید کردند و در گزارش ها و اخبار خود سعی کردند تا مرد ایران را از رفتن پای صندوق رأی منصرف کنند، قطعاً این اقدامات بر روی برخی از افراد تدثیر منفی خود را گذاشته است اما در مقابل نیز رویش های تازه نیز وجود داشته و جای آن افرادی که تن به خواسته دشمن دادها اند بیشار از آنها بوده است.

کرونا را نیز می توان یکی از برنامه هایی دانست که سعی داشت تا در روز انتخابات باعث کم حضور یافتن مردم پای صندوق رأی شود.

کرونا در شب برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی وارد ایران نشده بود و از روزها و هفته ها پیش از آن اخباری مبنی برمبتلا شدن برخی از شهروندان کشورمان منتشر شد.

حتی چند روز پیش از برگزاری انتخابات خبر فوت دو تن از هموطنانمان در قم رسانه ای شد.

در کشور افرادی وجود دارند که از هر فرصتی برای کینه‌ ورزی با انقلاب و مردم سوء استفاده می‌کنند، در حالی که بیش از 30 کشور دنیا اکنون درگیر کرونا است اما هیچ اقدام قرنطینه ای را اعمال نکرده اند، و ایران اکنون سی و یکمین کشوری است که کرونا وارد ان شده و رسانه های غربی با شدت هر چه تمامتر بر روی این موضوع متمرکز شده اند و سازمان بهداشت جهانی نیز ابراز نگرانی می کند.

چرا مسئله کرونا یک روز پیش از برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و میاندوره ای مجلس خبرگان رهبری باید نگران کننده اعلام شود؟

حتی در داخل کشور نیز برخی مسئولین پب پیش از برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی که در شرایط کنونی مهمترین موضوعی که در کشور جریان دارد همین مسئله است، اعلام می شود که اقای رئیس جمهور دستور تشکیل ستاد مقابله با ویروس کرونا را داده است.

تصور نشود که اعتقاد داریم نباید اقدامات پیشگیرانه اعمال نمی شد، بلکه اصرار هم داریم چند روز پیش از این باید چنین تصمیماتی گرفته می شود تا مردم نیز خیال آسوده تری داشته باشند، اکنون بحث بر این است که همزمان با برگزاری انتخابات چرا؟

حتی برخی مسئولینی که در انتخابات شرکت کردند، یا از آنها از سوی خبرنگاران سوال شد یا خود مستقیم درباره کروناه سخن گفتند آن هم پای صندوق رأی.

آیا بد سلیقگی که در زمان اعلام خبر دستور تشکیل ستاد مقابله با کرونا صادر شد باعث نشد تا برخی به خاطر این مسئله پای صندوق حاضر نشوند؟