کد خبر: 185823

آیا ویروس کرونا بر قیمت بازار‌های مالی تاثیر می‌گذارد؟

در هفته آخر بهمن ۹۸ شاهد افزایش چشمگیر قیمت ارز و طلا بودیم، تلاطم قیمتی ارز بر شاخص بورس تاثیر مثبتی گذاشت و باعث رشد قیمت سهام‌ها در بورس شد.
اتاق خبر 24

 در آخرین هفته بهمن ۹۸ شاهد تلاطم قیمتی در بازار ارز بوده ایم به گونه ای که این ۲ بازار گوی سبقت را از یکدیگر ربوده بودند و در نهایت  بازار طلا و سکه برنده این رقابت شد، اما بازار بورس و سرمایه به رشد مثبت خود با شیب ملایمی ادامه می‌داد و  در این بازار خبری از تغییرات جهشی در شاخص نبود.
این تغییرات شدید قیمتی در بازار ارز و طلا به عوامل مختلفی  بستگی دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.
بازار طلا و سکه  در این هفته با افزایش شدید قیمتی مواجه شد که در چند وقت اخیر این افزایش قیمت بی سابقه بود به گونه‌ای که در هفته چهارم بهمن سکه  از ۵ میلیون و ۶۰ هزار تومان به قیمت ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.
افزایش نرخ ارز عامل گرانی سکه
محمد مهدی سماواتی کارشناس بازارهای مالی در گفت و گو  با خبرنگار نبض بازار گروه اقتصادی گفت:  علت افزایش قیمت سکه به دو عامل افزایش نرخ ارز و حباب سکه بستگی دارد که  در  روزهای گذشته شاهد بودیم،  حباب سکه کاهش محسوسی داشت که به دنبال آن  کاهش چشمگیر قیمت سکه نمایان بود اما در حال حاضر این حباب سکه افزایش یافته است که دلیل آن را می توان  افزایش تقاضا در بازار سکه  و طلا نام  برد.

منبع: خبرگزاری ایرنا