کد خبر: 185779

روحانی: شرکت در انتخابات از راه‌های ایستادن در برابر آمریکاست

رئیس‌جمهور گفت: یک نمونه از این‌که بخواهیم مقابل آمریکا بایستیم، حضور در انتخابات در دوم اسفند است.
اتاق خبر 24

 حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه امروز هیئت دولت طی سخنانی اظهار داشت: حضور مردم در صحنه و همکاری‌شان همیشه حماسه‌های بزرگی آفریده، از آغاز سال در روزهای اولیه ماه فروردین که برای بسیاری از استان‌های ما مشکل سیل پیش آمده بود، مردم حضور همه‌جانبه داشتند و این حضور توانست کاری کند که در زمان کوتاهی مردم بتوانند به زندگی خود برگردند و دولت هم متعهد شد همه ابنیه‌ای را که آسیب دیده بود تا پایان سال به سرانجام برساند.

روحانی: دموکراسی، پارلمان و انتخابات را ما در منطقه پایه‌گذاری کردیم
روحانی در پاسخ به تسنیم: انتخابات در ایران رقابتی است
روحانی در نشست خبری: فشار حداکثری آمریکا را پشت‌سر گذاشته‌ایم/دعای رئیس‌جمهور برای ورود نامزدهای هماهنگ با دولت به مجلس
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: یک نمونه از این‌که بخواهیم مقابل آمریکا بایستیم، حضور انتخابات در دوم اسفند است. نمی‌شود کسی بگوید "من در تهران حتی یک نفر را ندارم که بخواهم به او رأی دهم"، شاید بتوان گفت "نتوانستم 30 نفر را پیدا کنم"، ولی این‌که "حتی یک نفر هم برای رأی دادن ندارم" ممکن نیست.
رئیس‌جمهور گفت: این‌که این جناح یا آن جناح بیاید، برای این روزها و تا قبل از دوم اسفند است؛ هرکسی به مجلس برود او نماینده مجلس ماست و آنجا جای قهر نیست و کسانی که وارد مجلس شدند نماینده ما هستند و طبق قانون اساسی فردی که وارد مجلس می‌شود در برابر کل ملت ایران مسئول است، نه دربرابر حوزه انتخابیه و جناح خودش بلکه او وظیفه ملی دارد.
 

منبع: خبرگزاری تسنیم