کد خبر: 185606

ایران در آستانه تبدیل شدن به یک قدرت مؤثر جهانی

طاهری گفت:انتخابات آبروی ملی ماست؛ انتخابات یکی از شاخص‌های رشد ملی ماست؛ انتخابات وسیله‏ای برای عزت ملی است.
اتاق خبر 24

غلامحسین طاهری کارشناس اقتصاد بین المل و رسانه درباره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: انتخاب توام با آگاهی و بصیرت ویژگی یک انتخاب درست است که مردم باید به دور از هرگونه تبلیغات نماینده شایسته شهرخود را انتخاب کنند که در آینده بااین انتخاب درست زمینه توسعه شهر و کشور را فراهم کنند. انتخاب درست و استفاده از حق رای در انتخابات نشان از وجود استقلال سیاسی در کشور و پایبندی ملت بابصیرت ایران از نظام وانقلاب خودشان است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری بارها در باره ه کانداید ها تاکید کردند من نسبت به شخص، هیچ‏گونه نظری ابراز نمی‌کنم؛ اما شاخص‌هایی وجود دارد. بهترین، آن کسی است که درد کشور را بفهمد، درد مردم را بداند، با مردم یگانه و صمیمی باشد، از فساد دور باشد، دنبال اشرافی‌گری خودش نباشد.

طاهری بیان کرد: اگر نتوانیم مطالبات مردم را مدیریت کنیم و افراد کارآمد را به آنها معرفی و از آنها دفاع کنیم، قطعاً در شرایط هیجانی و نارضایتی، افرادی با شعارهای پوپولیستی و تند وارد صحنه می‌شوند و رای خواهند آورد. آن زمان دیگر نمی‌توانیم توقع داشته باشیم که وضع کشور بهتر شود.

این کارشناس اقتصاد بین الملل در ادامه افزود: موضوع ساماندهی وضعیت اقتصادی کشور، تدبیر برای دور زدن تحریم‌های دشمن ایجاد رفاه و اتخاذ تصمیم‌های عادلانه در توزیع و تسهیم منابع باید در دستور کار مجلس آینده باشد.

طاهری گفت: مجلس یازدهم باید ترفندها و توطئه‌های دشمن را چه در عرصه سخت و چه در عرصه نرم رصد کند به طوری که تریبون مجلس صدای واقعی ملت ایران را در صیانت از دستاوردهای انقلاب اسلامی منعکس کنند.

وی در ادامه یادآوری کرد: آنچه در تشکیل مجلس اهمیت دارد و خواست اکثریت ملت ایران است اینکه مجلس آینده باید با التزام عملی به ولایت فقیه سیاست‌های اعلامی رهبری در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را هر چه شفاف تر و روشن تر عملیاتی کند.

طاهری در ادامه گفت: مجلس یازدهم باید در سیاست‌ خارجی تحولات عظیم منطقه و جهان را پیگیری نماید و با سیاست تهاجمی و با ارتباط وسیع پارلمانی کشور های رها شده از استبداد و استعمار در منطقه توطئه‌های آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی در جهت تخلیه احساسات انقلابی و به انحراف کشاندن مسیر بیداری اسلامی خنثی کند.

طاهری افزود: مشارکت مردم در انتخابات و انتخاب افراد اصلح کارآمد به دنیا ثابت خواهدکرد مردم ایران با وجود مشکلات اقتصادی و برخی گلایه ها همچنان پشتیبان رهبر هستند و نخواهند گذاشت خون شهدا و سردار سلیمانی پایمال شود.

وی در ادامه گفت: نماینده مجلس اسلامی زبان گویای مردم است و باید بتواند مطالبات و خواسته‌های مردم را مطالبه‌گری کند و قطعا اگر کسی از شجاعت کافی برخوردار نباشد نمی‌تواند این کار را انجام دهد.

منبع: جام نیوز