کد خبر: 185597

قیمت سکه و طلا در آستانه سال نو

بازار‌های مالی با نزدیک شدن به سال نو تحولاتی را شاهدند که بازار طلا و سکه به دلیل سنت‌های دیرینه بیشتر در معرض تغییر نرخ قرار گرفته است.
اتاق خبر 24

آخرین هفته بهمن هم به پایان رسید و بازار های  مالی با تغییرات اندکی  روبه رو شدند.

ابتدای این هفته بازار ارز شاهد نوسان اندکی بود و به مرز ۱۴ هزار تومان نزدیک شد با توجه به این که روز به روز به ایام پایان سال نزدیک می‌شویم  تقاضا برای طلا و سکه نیز افزایش می یابد و بر خلاف هفته گذشته افزایش قیمت  در بازار خود نمایی می کند. 

سکه در آخرین هفته بهمن  به کانال ۵ میلیون تومان رسید

بازار طلا و سکه در هفته پایانی بهمن پله‌های افزایش قیمت را طی کرد به طوری که در اولین روز هفته سکه ۴ میلیون  و ۹۶۰ هزار تومان بود که به رقم بالای ۵ میلیون تومان رسید همچنین نیم سکه نیز از این قاعده مستثنا نبود  و از ۲ میلیون ۵۶۰ هزار تومان به ۲ میلیون  و ۶۰۰ هزار تومان رسید که این افزایش قیمت چندان چشمگیر نبود، اما در بازار جهانی طلا هرا نس طلا با کاهش جزئی همراه بود که در جدول زیر به طور کامل قیمت طلا  و سکه در هفته چهارم  بهمن قابل مشاهده است.

قیمت روز ارز در هفته چهارم  بهمن 
  شنبه 19 بهمن قیمت (تومان) یکشنبه 20 بهمن قیمت (تومان) دوشنبه 21 بهمن قیمت (تومان) چهارشنبه 23 بهمن قیمت (تومان)

پنجشنبه 24 بهمن قیمت (تومان)

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴.۹۶۰.۰۰۰ ۵.۰۴۰.۰۰۰ ۵.۰۴۵.۰۰۰ ۵.۰۷۰.۰۰۰ ۵.۱۳۰.۰۰۰
سکه طرح امامی ۴.۹۵۵.۰۰۰ ۵.۰۳۰.۰۰۰ ۵.۰۴۰.۰۰۰ ۵.۰۶۰.۰۰۰ ۵.۱۱۰.۰۰۰
نیم سکه بهار آزادی ۲.۵۶۰.۰۰۰ ۲.۵۷۰.۰۰۰ ۲.۵۸۰.۰۰۰ ۲.۶۰۰.۰۰۰ ۲.۶۵۰.۰۰۰
ربع سکه بهار آزادی ۱.۵۳۰.۰۰۰ ۱.۵۵۰.۰۰۰ ۱.۵۷۰.۰۰۰ ۱.۵۸۰.۰۰۰ ۱.۶۰۰.۰۰۰
سکه گرمی ۹۳۰.۰۰۰ ۹۳۰.۰۰۰ ۹۳۰.۰۰۰ ۹۳۰.۰۰۰ ۹۴۰.۰۰۰
اونس جهانی یک هزار و ۵۷۰ دلار و و ۷۰ سنت یک هزار و ۵۷۰ دلار و و ۷۰ سنت یک هزار و ۵۷۰ دلار و و ۳۷ سنت یک هزار و ۵۶۴ دلار  و ۹۰ سنت یک هزار و ۵۷۳ دلار و و ۹۰ سنت
طلای ۱۸ عیار ۵۰۶.۷۱۵ ۵۱۵.۲۵۷ ۵۱۵.۷۱۹ ۵۱۷.۱۰۴ ۵۲۴.۲۹۰

در ایام پایانی سال، عرضه و تقاضا در بازار طلا و سکه متعادل است

محمد کشتی آرای نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر درباره وضعیت بازار سکه و طلا در هفته گذشته، اظهار کرد: هر قطعه سکه تمام بهار آزادی در این هفته ۴۰ هزار تومان افزایش قیمت داشته است که دلیل این امر را می‌توان افزایش نرخ ارز در بازار دانست.

نائب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به اینکه هر اونس جهانی طلا نسبت به روز دوشنبه ۶ دلار کاهش داشته است، تصریح کرد: این در حالی است که هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴ هزار تومان، هر مثقال طلا ۱۲ هزار تومان افزایش قیمت داشته است.

کشتی آرای  تصریح کرد: با وجود نزدیک شدن به ایام پایانی سال، عرضه و تقاضا در بازار متعادل است.

منبع: خبرگزاری ایلنا