کد خبر: 185531
تور ارزان قیمت:

شهر کوالالامپور در کشور مالزی

شهر  کوالالامپور، شهری بسیار سرسبز و زیبا در قسمت جنوب شرقی آسیا است که مکانی چهار فصل برای توریست ها و گردشگران ماجراجو به حساب می آید.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

شهر  کوالالامپور، شهری بسیار سرسبز و زیبا در قسمت جنوب شرقی آسیا است که مکانی چهار فصل برای توریست ها و گردشگران ماجراجو به حساب می آید. این شهر از آن مناقطی است که توجه تعداد زیادی از مسافران را به سوی خود جلب خواهد کرد و گزینه های متنوع و جذابی را در چنته خود دارد. چنانچه به خرید و بازار رفتن علاقه دارید، این شهر به طور قطع گزینه های مختلفی را در برابر شما قرار خواهد داد که نمی توانید از آن ها عبور کنید و در چشم بر هم زدنی خواهید دید که سفر شما به انتها رسیده است ولی هنوز هم دلتان می خواهد در میان بازارها قدم بزنید. اگر از آن دسته افراد باشید که عاشق ماجراجویی و هیجان است، بدون هیچ توقفی راه خود را به سمت شهربازی بزرگ و فوق العاده سان وی لاگون کج کنید. البته این موارد همه جذابیت های این شهر نیست و جاذبه های بسیار دیگری در شهر کوالالامپور خودنمایی می کند.

در این مطلب می خواهیم به یکی از جاذبه های دیدنی شهر کوالالامپور بپردازیم که آن جایی نیست به جز آکواریوم وسیع و خارق العاده کوالالامپور. برای انتخاب کردن این مکان همین کافی است که بدانید این آکواریوم یکی از بزرگترین و همینطور به روزترین آکواریوم ها در نوع خود در جهان است که در بازدید از آن می توانید 5 هزار ماهی و جانور را از نزدیک مشاهده کنید.

آکواریوم کوالالامپور

این آکواریوم در تور مالزی دقیقا در دل پایتخت کشور مالزی و در محله مرکزی و شلوغ شهر کوالالامپور واقع شده است، که این موضوع دسترسی به این مکان را برای شما آسان تر می کند. کافی است راهتان را به به سمت مرکز همایش های شهر کوالالامپور کج کرده تا به راحتی به این جاذبه معروف شهر دسترسی پیدا کنید و در طبقه کنفرانس، آکواریوم بزرگ کوالالامپور را به تماشا بنشینید.

به گزارش سفر باتو ، آکواریوم کوالالامپور قسمت ها و تفریحاتی را در مقابل روی شما قرار خواهد داد که با دیدن آن ها متوجه گذر زمان نمی شوید. در بین 33 آکواریوم مختلف، تونلی سراسری به طول 90 متر را خواهید دید که امکانی متفاوت را برای دیدن ماهی ها در اختارتان خواهد گذاشت. نکته جالب این است که برای دسترسی به همه آنها، فقط کافی است یک راه ساده را در مجموعه آکواریوم ها تا آخر بروید. البته تماشای ماهی ها تنها کاری نیست که در این آکواریوم می شود انجام داد، بلکه فعالیت های هیجان آور دیگری مثل شنا با کوسه ها، ورود به قفس دیوانگی و همینطور غذا دادن به ماهی ها را در پیش رو دارید.

بهتر است که بدانید ساخت آکواریوم کوالالامپور در سال 2002 میلادی توسط متخصص ترین و خبره ترین افراد شروع و در آخر با وسعت بی نظیری در حدود 5600 متر مربع و در سال 2004 میلادی انجام شد. در این آکواریوم دو طبقه، بیشتر از 250 گونه گوناگون وجود دارد که از ساسر جهان گردآوری شده اند.

قسمت های مختلف آکواریوم کوالالامپور

آکواریوم بزرگ کوالالامپور، قسمت های گوناگون و منوعی را دارا است که در هر کدام گونه های متفاوتی از ماهی ها و جانوران دریایی را می توان دید. در این بخش به معرفی برخی از آن ها می پردازیم.

مخزن ماهی پیرانا

در نخستین مخرن از آکواریوم کوالالامپور با گونه ای از ماهیان پیرانا به نام پیرانای شکم قرمز مواجه می شوید. این ماهی ها در واقع بومی آمریکای جنوبی هستند و در رودخانه های جنگل آمازون مشاهده می شوند. ماهی های پیرانای شکم قرمز همه چیزخوار هستند و از موجوداتی مثل حشرات، کرم ها، سخت پوستان و همینطور ماهی ها تغذیه می شوند. گونه نر این ماهی ها در بخش شکم سرخ رنگ هستند ولی این موضوع درباره گونه ماده آن صادق نیست و این ماهی بیشتر به رنگ قهوه ای دیده می شود.

 مخزن ژنی

بهتر است بدانید که مخزن ژنی به جایی می گویند که مجموعه ای از یک نوع جاندار را در کنار یکدیگر نگاه می دارند. در این قسمت از آکوراریوم ، 4 بخش مختلف دیده می شود که این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا ماهی های مختلف را در دست گرفته و بتوانید آنها را لمس کنید.

 

خیار سیاه دریایی

این جانور نوعی بی مهره است که دارای بدنی کشیده و سیاه رنگ است که به صورت دقیق شبیه به نام خود است. نکته جالب این است که بدانید از کشف شدن گونه های این بی مهره چیز زیادی نمی گذرد و در طی سال های 1833 میلادی شناسایی شده اند. این جانور دریایی بومی اقیانوس هند-آرام است و در نهایت تا 10 سال عمر می کند.

کوسه بامبوی راه راه

این ماهی از خانواده گربه کوسه ماهیان به شمار می رود که بر خلاف جثه کوچکی که دارد دارای قدرتی بسیار است که به راحتی توانایی این را دارد که صخره های نه چندان محکم و مرجانی را جابجا کند. بیشتر وقت ها کوسه بامبوی راه راه را در کف آکواریوم می بینید، چون عادت دارد در قسمت های عمیق تر اقیانوس به زندگی خود ادامه دهد.