کد خبر: 185443

بهره‌برداری از سالن سینمای دانشگاه تهران در آینده نزدیک

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران از بهره‌برداری سالن سینمای این دانشگاه ویژه دانشجویان، اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه در ترم تحصیلی آینده خبر داد و گفت: این سینما در سالن ناصر خسرو واقع در ساختمان معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه تهران راه‌اندازی می‌شود.
اتاق خبر 24

دکتر مجید سرسنگی با بیان این‌که در این سالن پیش از این کانون فیلم فعالیت می‌کرده است، اظهار کرد: البته سالن مذکور تا مدتی تحت مدیریت جهاد دانشگاهی تهران بود اما در طرح ساماندهی، این تالار با هدف تبدیل شدن به سینما گرفته شد و ما به ازای آن واحدی داده شد.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران با بیان این‌که هم‌اکنون در حال رایزنی مسایل مالی برای تجهیز این تالار هستیم، افزود: براساس برآوردها پیش‌بینی می‌شود این سینما در ترم آینده راه‌اندازی شود.
وی همچنین از ایجاد شعبه صنایع فرهنگ و فناوری‌های نرم خاص دانشجویان علوم انسانی در پارک علم و فناوری خبر داد و گفت: این کار برای نخستین بار انجام می‌شود و در این راستا با همکاری پارک علم و فناوری دانشجویان علوم انسانی برای کسب و کار حوزه نرم تربیت می‌شوند.
دکتر سرسنگی با بیان این‌که اولویت‌های حوزه فرهنگی دانشگاه تهران در سال ۹۸ در چند محور خلاصه می‌شود، خاطرنشان کرد: از موضوعات مهم پر کردن اوقات فراغت دانشجویان است چون معتقدیم بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در اوقات فراغت آن‌ها رخ می‌دهد از این رو اوقات فراغت باید به نحوی طراحی شود که متناسب با سلیقه فرد به بهترین شکل ممکن پر شود.
وی برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی از قبیل پخش فیلم، تئاتر، برگزاری جشنواره‌های مختلف، فعالیت‌های ورزشی و تربیت بدنی را از این قبیل برنامه‌ها دانست و گفت: امسال برای نخستین بار طرح توسعه ورزش همگانی به صورت جدی در دانشگاه تهران اجرا شد که به موجب آن دانشجویان می‌توانند از ساعت ۱۲:۳۰ تا ۱۴ (پیش از آغاز کلاس) فعالیت‌های بدنی داشته باشند و در ورزش همگانی شرکت کنند که البته برای این منظور ایستگاه‌های متعددی هم در نظر گرفته شده است.

منبع: افکار نیوز