کد خبر: 185345

چرا پروازهای چین به ایران هنوز ادامه دارد؟

با وجود این‌که از عصر جمعه هفته گذشته پروازهای مستقیم ایران به چین و بالعکس به حالت تعلیق درآمده بود، به نظر می‌رسد این پروازها با راه و روشی دیگر ادامه دارند و مسئولان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در ایران باید جدی‌تر به این موضوع ورود کنند.
اتاق خبر 24

در پی انتشار ویروس کرونا در کشورهای مختلف و اعلام وضعیت هشدار از سوی سازمان بهداشت جهانی عصر جمعه هفته گذشته (11 بهمن‌ماه) جلسه‌ای به ریاست اسحاق جهانگیری – معاون اول رییس جمهور – و با حضور وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اطلاعات، کشور، امور خارجه، راه و شهرسازی و نمایندگان سایر دستگاه‌های ذیربط برگزار شد تا برنامه‌ریزی و تمهیدات لازم برای پیشگیری از ورود ویروس کرونا در کشور انجام و راهکارهای مقابله با این ویروس بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شود.
البته در همان جلسه به گفته رضا جعفرزاده – سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری – پروازهای رفت و برگشت ایران - چین به حالت تعلیق درآمد و برای بازگشت مسافران ایرانی از چین تمهیدات لازم اندیشیده شد.
با وجود این‌که این مصوبه عصر روز جمعه ابلاغ شد اما طی روزهای گذشته چندین پرواز توسط هواپیمایی ماهان انجام و توضیحاتی برای این پروازها منتشر شد که می‌توان به بازگشت هواپیماها و مسافران ایرانی باقی‌مانده در چین اشاره کرد.
با وجود گذشت چند روز از این مصوبه و این‌که قرار بود پروازهای ایران – چین و بالعکس متوقف شود، همچنان شاهد ادامه‌ی این پروازها هستیم؛ چرا که در سایت‌های خرید و فروش اینترنتی بلیت هواپیما همچنان بلیت این پروازها فروخته می‌شود و ایرلاین‌های خارجی اقدام به جابه‌جایی مسافران از ایران به چین و چین به ایران می‌کنند که می‌توان به عمان‌ایر، اتحاد ایرویز، چاینا سوترن ایرلاینز و غیره اشاره کرد. البته سفیر چین در تهران در توییتی مدعی شد که مدیرعامل شرکت هواپیمایی ماهان برای ادامه‌ی همکاری با چین اعلام آمادگی کرده است اما در این سایت‌ها خبری از فروش بلیت هواپیمای ماهان نیست.

منبع: تابناک