کد خبر: 185215

قیمت جهانی نفت امروز98/11/11

قیمت هر بشکه نفت برنت پس از کاهش ۲.۵ درصدی در جلسه قبل امروز با ۹۰ سنت جهش به ۵۹ دلار و ۱۹ سنت رسید.
اتاق خبر 24

در حالی که سازمان بهداشت جهانی ضمن اعلام وضعیت فوق العاده بین المللی در مورد گسترش ویروس کرونا با محدودیت ها در زمینه سفر و تجارت مخالفت کرد، قیمت نفت پس از کاهش شدید اوایل هفته امروز شاهد جهش بود.

در حالی که سرمایه گذاران و تجار نگران میزان تاثیرگذاری شیوع ویروس کرونا بر تقاضا برای نفت و فرآورده های نفتی هستند، قیمت نفت از ابتدای هفته تا روز پنجشنبه حدود 4 درصد کاهش یافته و به پایین ترین رقم 3 ماه گذشته رسیده بود، اما روز جمعه قیمت ها ترمیم شد.

ادوارد مویا، تحلیلگر بازار نفت در موسسه اوآندا در نیویورک گفت: «سازمان بهداشت جهانی حالت فوق العاده جهانی اعلام کرده اما مهمتر اینکه این سازمان گفته اعمال محدودیت های سفر و تجارت ضروری نیست.»

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت پس از کاهش 2.5 درصدی در جلسه قبل امروز با 90 سنت جهش به 59 دلار و 19 سنت رسید. قیمت نفت برنت همچنان از ابتدای هفته جاری تاکنون 2.5 درصد افت داشته است.

قیمت نفت خام آمریکا نیز که دیروز 2.2 درصد کاهش یافته بود، امروز با یک دلار و 3 سنت افزایش به 53 دلار و 17 سنت رسید اما با این وجود نسبت به ابتدای هفته 1.9 درصد کاهش قیمت را نشان می دهد.

سازمان بهداشت جهانی روز پنجشنبه اعلام کرد شیوع ویروس کرونا در چین که تاکنون بیش از 200 نفر را به کام مرگ کشانده و به بیش از 20 کشور شیوع یافته یک وضعیت فوق العاده بهداشت عمومی ایجاد کرده که مایه نگرانی بین المللی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا