کد خبر: 185173

بازداشت یک دانشجوی ایرانی در بدو ورود به آمریکا

در ادامه کارشکنی‌های دولت آمریکا در مسیر ادامه تحصیل ایرانیان، یک دانشجوی دیگر در فرودگاه دیترویت بازداشت شده و قرار است به ایران بازگردانده شود.
اتاق خبر 24

یک دانشجوی ایرانی مقطع دکتری که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه ایالتی میشیگان را داشت، در بدو ورود به آمریکا از سوی ماموران گمرک و حفاظت مرزی در فرودگاه دیترویت بازداشت شد و قرار است از این کشور اخراج شود.

وکیل این دانشجوی ایرانی به شبکه خبری سی ان ان گفت: علیرضا یزدانی، ۲۷ ساله یک روز پس از بازداشت و بازجویی چند ساعته از سوی مقامات گمرک و حفاظت مرزی از دیترویت خارج شد.

بازداشت و اخراج یزدانی یک هفته پس از آن صورت می‌گیرد که یک دانشجوی دیگر ایرانی نیز به تازگی پس از ورود به فرودگاه لوگان بوستون بازداشت شد. 

نهاد‌های حمایت از حقوق مهاجران درباره هدف قرار دادن دانشجویان در تنش‌های میان ایران و آمریکا ابراز نگرانی کردند. اتحادیه‌های آزادی‌های مدنی در ماساچوست نیز هفته گذشته اعلام کرد دست کم ۱۰ دانشجوی ایرانی از ماه اوت پس از ورود به فرودگاه‌های آمریکا، به ایران بازگشت داده شدند

یزدانی برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری علوم کشاورزی در دانشگاه میشیگان پذیرفته شد. اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا در ادعایی ورود علیرضا یزدانی به این کشور را غیرقانونی اعلام اما از بیان علت خودداری کرد.

منبع: خبرآنلاین