کد خبر: 185149

نابودی توان زرهی دشمن با خانواده موشک ضد زره طوفان

موشک‌های ضد زره امروزه نقش مهمی در مقابله با نیروهای زرهی ایفا می‌کنند.
اتاق خبر 24

موشک ها از ابتدای اختراع تاکنون در نبردهای زمینی، دریایی و هوایی و همچنین در حوزه پدافندی نقش مهمی ایفا می کنند. موشک ها انواع مختلفی مانند بالستیک، کوتاه برد، کروز و ... دارند. آنها قدری در نبردها به ویژه در عملیات های آفندی نقش تعیین کننده‌ دارند. اهمیت تجهیز ایران به موشک‌های گوناگون در برخی عملیات های مهم مانند نخستین حمله ایران با موشک های اسکاد بی  به یک کارخانه سیمان در یک کیلومتری پالایشگاه کرکوک در ۲۱ اسفندماه سال ۶۳ به همگان اثبات شد.

این مهم در حالی صورت گرفت که ایران در دوران جنگ تحمیلی نیز همواره توسط قوای موشکی رژیم بعثی عراق مورد حمله قرار می گرفت و بسیاری از شهرهای کشورمان در این دوران آماج حملات موشکی عراق بود. اینجا بود که شهید حسن طهرانی مقدم شروع به فکر طراحی و ایجاد صنعت موشکی کشور افتاد. در واقع این حرکت سرآغاز رشد و شکوفایی جمهوری اسلامی ایران در عرصه موشکی بود.

موشک های بالستیک و کروز اهمیت خاص خود را دارند. اما اهمیت این موضوع بیشتر در نبردهای با درگیری پائین ارزشمندی خود را نشان می دهد. ولی یکی دیگر از انواع موشک های موجود که در حوزه نبردهای زمینی رو در رو و با احتمال درگیری بسیار بالا  اهمیت زیادی دارد، موشک های ضد زره است.

به همین دلیل و با توجه به اهمیت استفاده از موشک‌های ضد زره، باشگاه خبرنگاران جوان در مجموعه گزارش‌هایی توانمندی ایران در این حوزه را بررسی و تحلیل می‌کند.

منبع: جام جم آنلاین