کد خبر: 185147

مخفی بودن قبر حضرت زهرا برای بشریت چه پیامی دارد؟

حاج عبدالباقی کارشناس مذهبی دلیل مهم مخفی بودن قبر حضرت زهرا (س) را تبیین و به ابعاد تاثیرگذاری آن در جامعه پرداخت.
اتاق خبر 24

مریم حاج عبدالباقی کارشناس مذهبی در خصوص نحوه تربیت شدن حضرت زهرا (س) گفت:در قرآن کریم خداوند پیامبر (ص) را ستوده و یادآور شده که تو خیلی اخلاق با عظمتی داری;خود حضرت (ص) نیز فرموده‌اند من در حقیقت برای اینکه کرامت‌های اخلاقی را تمام کنم مبعوث شدم.

او افزود: حضرت زهرا (س) در گفتار، رفتار، چهره و خلق و خو شبیه پیامبر بود. همه ما می‌دانیم که ادب پیامبر (ص) خیلی خاص بود. پیامبر هرگز جلوی مردم پایش را دراز نمی‌کرد، همیشه احترام می گذاشت، همیشه مسواک می‌زد، هرگز سیر نمی‌خورد و می‌فرمود بوی دهانم کسی را اذیت نکند، اما همیشه از خوبی‌های سیر تعریف می‌کرد.

این کارشناس مذهبی ادامه داد:حضرت زهرا(س) همیشه سعی می‌کرد به حضرت محمد (ص) نزدیک باشد. وراثت، تربیت و محبت باعث شده بود ویژگی‌های خلقی حضرت رسول(ص) به بهترین نحو به حضرت فاطمه زهرا (س) منتقل شود به نحوی که وقتی حضرت خدیجه (س) از دنیا رفت، پیامبر به بعضی از بانوان نزدیک به حضرت زهرا(س)گفت سعی کنید به فاطمه (س) کمک کنید و او را تربیت کنید. از این زنان نقل شده است که هر چه را خواستیم به فاطمه (س) یاد بدهیم دیدیم آن را پیش از گفتن ما یاد گرفته است؛ رفتارش به گونه‌ای بود که گویا نحوه زندگی و با ادب و کمال بودن را آموخته بود البته طبیعی است که انسان اصول رفتاری را از پدرش به ارث می‌برد، اما مسئول زحمت انسان برای حفظ داشته‌ها و افزودن آن‌ها نیز مهم است.

او بیان کرد:از عایشه نقل شده است که من راستگوتر از فاطمه (س) کسی را ندیدم. مسئله راستگویی هم یکی از مسائل اخلاقی مهم است. این مسئله به خصوص در اوضاع اجتماعی فعلی که گاهی به خاطر اعتقاداتمان و منافعمان ترجیح می‌دهیم راست را نگوییم و دروغ بگوییم اهمیت بیشتری دارد البته هر راستی را نباید گفت، ولی دروغ هم نباید گفت.

منبع: جام نیوز