کد خبر: 185145
تور ارزان قیمت:

اسکان نوروزی چیست و چگونه اجرا می شود؟

نوروز یک فرصت ویژه برای افرادی است که در کل سال شرایط و موقعیت مسافرت را ندارند. به طور کلی بسیاری از خانواده ها نمی توانند در طول سال به جایی سفر کنند.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

نوروز یک فرصت ویژه برای افرادی است که در کل سال شرایط و موقعیت مسافرت را ندارند. به طور کلی بسیاری از خانواده ها نمی توانند در طول سال به جایی سفر کنند. مدارس فرزندان، نداشتن مرخصی، و مسائل و مشکلات مالی می تواند دلایل اصلی برای نرفتن به مسافرت در طول سال است. اما با فرا رسیدن عید نوروز بهانه خوبی پیدا می شود تا خانواده ها بتوانند با تهیه بلیط قطار به سفر بروند.

تور

کارهایی مانند مسافرت چه تفریحی باشد و چه غیر تفریحی باید حتما با برنامه ریزی پیش برود. یعنی زمانی که حتی چمدان ها را برای سفر نبسته اید،؛ باید با کل اعضای خانواده و یا کسانی که همسفر تان هستند به مشورت بنشینید و یک سری برنامه ها را برای سفر خود بچینید تا در طول سفر با مشکلی مواجه نشوید. برای مثال یکی از بدترین مشکلات سفرهای نوروزی که پیدا کردن یک محل اقامت است. از آنجایی که بیشتر خانواده های ایرانی در نوروز هوس سفر می کنند، همه ی شهرهای ایران شلوغ و پر تردد هستند و همین موضوع سبب می شود تا اکثر هتل ها و حتی رستوران ها و مراکز خرید از این فرصت استفاده کرده و قیمت اقامت و اجناس و کالا های خود را به شدت بالا ببرند به طوریکه شاید بسیاری از خانواده ها نتوانند از عهده هزینه های اقامت در در یک هتل 2 ستاره هم  بر بیایند!

با این وجود نمی توان گفت که هیچ راهی وجود ندارد! بسیاری از افراد ترجیح می دهند که در محل هایی که هر شهر برای مسافرین آماده کرده است اقامت داشته باشند که به این مکان ها، اسکان نوروزی گفته می شود. ما قرار است که در این مطلب از وب سایت مستر بلیط، توضیح کاملی درباره اسکان های نوروزی به شما عزیزان بدهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

تور

تعریف اسکان نوروزی

می تواند در توصیف اسکان های نوروزی گفت؛ که هتل هایی هستند با نام مدرسه! البته فقط مدارس را برای اسکان نوروزی آماده سازی نمی کنند. اما آموزش و پرورش هر سال به مناسبت عید نوروز و سفرمردم به شهرهای مخلتف، تمامی مدارس را تبدیل به یک اسکان نوروزی برای مسافرین می کند. این اسکان ها در مقایسه با اقامت در هتل و حتی مسافر خانه از کیفیت پایینی برخوردار هستند. برای مثال در هتل شما در سوئیت خود سرویس بهداشتی مجزا دارید به همراه تخت. اما در اسکان های نوروزی، سرویس بهداشتی به صورت عمومی بوده و شما در کلاس های هر مدرسه و یا اتاقک هایی فرش شده اقامت می کنید. تنها مزایای اسکان های نوروزی هزینه پایین شان برای اقامت است. در واقع شما با اقامت در این اسکان ها می توانید تا حد زیادی در هزینه های سفر خود صرفه جویی کنید.

از آنجا که در هر شهر، با آغاز عید نوروز شلوغ می شود، بسیاری از اسکان های نوروزی اتاق های خود را به صورت اینترنتی اجاره می دهند و شما می توانید از یکماه قبل یک اقامتگاه ، به صورت انلاین برای خود رزور کنید. پیشنهاد می کنیم که برای اینکه سفرتان با برنامه بهتری پیش برود، بلیط اتوبوس و محل اقامت خود را از قبل رزرو نمایید تا با مشکلی مواجه نشوید.

 

تور

 

بهترین زمان برای رزرو اسکان نوروزی

در فصل بهار و آغاز عید باستانی نوروز بیش از 3 میلیون نفر به مسافرت می روند که این امار در هر سال رو به افزایش چشم گیری می باشد. عید نوروز به گونه ای است که شما حتی اگر ناکجا آباد را هم برای مقصد سفر خود انتخاب کنید، زمانی که به آنجا برسید آنقدر شلوغ است که حتی جایی برای سزون انداختن نخواهد بود! پس انتظار این را نداشته باشید که همانند دیگر فصل های سال شهر ها آرام باشند. با این وجود بسیاری از هتل ها و اقامتگاه ها شلوغ می شوند و حتی آژانس هاس مسافرتی و سایت های فروش بلیط آنلاین هم فعالیت خود را در خصوص رزواسیون شروع می کنند.

اگر خیلی خوش شانس باشید می توانید در بهترین زمان تمامی نیازهای سفر خود از جمله بلیط و محل اقامتی را رزرو نمایید. اما رزرو اسکان نوروزی کمی سخت تر است و اگر قصد اقامت در اسکان های نوروزی را داشته باشید باید کمی زودتر اقدام کنید! برای مثال اکثر هتل هایی که در شهرهای مختلف وجود دارند، همیشه سوئیتی برای اجاره دارند حتی بهترین هتل ها. اما اسکان های نوروزی به دلیل قیمت پایین شان همیشه پرطرفدار هستند و خانواده های زیادی خواهان اقامت در آن ها می باشند. پس با تمام این تفاسیر باید بگوییم که بهترین زمان رزرو اسکان های نوروزی، از اول اسفند یعنی از سوم اسفند است. بیشتر سایت های رزرو اسکان پیش از رزرو، اطلاعیه ای منتشر کرده و زمان رزرو اسکان نوروزی به صورت انلاین را اعلام می کنند. پس بهتر است که برای اطمینان بیشتر حتی پیش از اسفند ماه هم سایت ها رو چک کنید تا از زمان رزرو عقب نمانید.