کد خبر: 185131

اهدای دوچرخه به دانش‌آموزان جنوب تهران

شهردار منطقه 17 تهران با اشاره به اجرای طرح «از خانه تا مدرسه با دوچرخه» و اهدای دوچرخه به دانش آموزان گفت: اجرای این طرح در حفاظت از محیط زیست و کاهش ترافیک مؤثر است.
اتاق خبر 24

محمود کلهری، شهردار منطقه 17 تهران در مورد نقش دانش آموزان در پیشبرد برنامه‌های شهری در پایتخت اظهارداشت: پیشرفت‌های کشور در تمامی عرصه ها مرهون زحمات، رشادت‌ها و ایثارگری های افراد بسیاری است. علم آموزی و مهارت آموزی امروز دانش آموزان هم می‌تواند آینده کشور را تأمین و تضمین کند چرا که دانش آموزان با پذیرش مسؤولیت های اجتماعی، می‌آموزند که برای آینده کشور نیز مفید باشند. 

وی گفت: مدیریت شهری منطقه 17 با اجرای طرح نوآورانه «از خانه تا مدرسه با دوچرخه» توانسته سهم به‌سزایی در ارتقای علاقه مندی دانش آموزان و توجه آنها به حفاظت از محیط زیست و کاهش ترافیک داشته باشد. اکنون بسیاری از دانش آموزان این منطقه با استفاده از دوچرخه‌های اهدایی شهرداری، مسیر مدرسه تا خانه و بالعکس را رکاب می زنند. 

کلهری از اجرای فازهای دیگر این طرح در آینده نزدیک خبر داد و افزود: طرح از خانه تا مدرسه با دوچرخه توانسته در میان طرح‌های بسیاری به عنوان طرح خلاقانه و نوآورانه در جشنواره نوآوری مدیریت شهری شایسته تقدیر شود و در آینده نزدیک نیز در مجامع بین المللی  برای انتقال تجربه‌های اجرا، طرح خواهد شد. 

شهردار منطقه 17 با دعوت از دانش آموزان گفت: تشکیل گروه‌های ارتباط مستمر در محیط مجازی می‌تواند ارتباطی دائم، مستمر و بی واسطه بین شهرداران مدارس و مدیران شهری ایجاد کند. از دانش آموزان می خواهم دایره رصد و توجه شان را از مدرسه و محیط اطراف بیشتر کرده و مشکلات شهر و محله را رصد کنند و با همفکری دیگر دانش آموزان و تشکیل گروه‌های مشورتی، راه حل برای رفع مشکلات ارائه کنند.

منبع: انتخاب