کد خبر: 185060

تغییر در اجرای نشست‌های جشنواره فجر ۳۸

مجری نشست‌های پرسش و پاسخ سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر گفت: امسال تغییر عمده‌ای در نشست‌های پرسش و پاسخ سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر شاهد خواهیم بود، طبق نظر دبیرخانه علاوه بر استفاده از مجریان متنوع و مختلف، در هر نشست یکی از منتقدین نیز در کنار عوامل حضور خواهد داشت.
اتاق خبر 24

محمود گبرلو مجری نشست‌های پرسش و پاسخ سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، پیرامون کیفیت آثار حاضر در این دوره از جشنواره گفت: از نظر من جشنواره فیلم فجر سال یه سال بهتر می‌شود، خوشبختانه هر ساله شاهد روند صعودی در کیفیت آثار حاضر در این رویداد مهم سینمایی کشور هستیم.

وی در همین راستا ادامه داد: یکی دیگر از محسنات برگزاری جشنواره فیلم فجر طی سال‌های گذشته معرفی نسلی جوان به سینمای ایران است، نسلی که تکنیک، فرم و محتوای تازه‌ای را به سینما تزریق می‌کنند، امسال هم نسل جوان با قدرتی حتی بیش از سال‌های گذشته در جشنواره حاضر شده است.

این مجری تلویزیون حضور پیشکسوتان در کنار جوانان را نقطه قوت جشنواره فیلم فجر ۳۸ دانست و تاکید کرد: خوشبختانه در جشنواره فیلم فجر امسال شاهد حضور پررنگ جوانان در کنار چند چهره شاخص و پیشکوست سینما هستیم که در نوع خود اتفاق جالبی است، حضور این تعداد از کارگردانان جوان در فجر امسال نوید رویدادی تازه را به ما می‌دهد، زیرا نسل جوان سینما به فرم و تکنیک روز آشنا بوده و آثارش را همطراز با آثار جهانی پیش می‌برد.

وی حضور در جشنواره فیلم فجر را فرصتی مغتنم برای تمامی اهالی سینما دانست و اظهار کرد: من همواره نگاهی مثبت به برگزاری جشنواره فیلم فجر داشته ام، از نظر من این جشنواره محلی مناسب برای بررسی و ارزیابی سینمای ایران است.

گبرلو درباره تنوع ژانر در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر ادامه داد: هنوز اطلاعات بسیار دقیقی از آثار ارائه نشده، اما در جشنواره امسال ژانر اجتماعی همچنان تعداد بالایی از تولیدات را در دست دارد، البته این تولیدات در ژانر اجتماعی گاهاً در زیرشاخه‌های کمدی، درام و حتی سیاسی تولید می‌شوند.

وی پیرامون حواشی به وجود آمده پیش از جشنواره توسط برخی هنرمندان تاکید کرد: نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا اتفاقات ناگواری می‌افتد و مردم به خاطر آن‌ها ناراحت می‌شوند، اما من فکر می‌کنم دوستانی که قصد عدم حضور در جشنواره را داشتند عجولانه تصمیم گرفته و هم اکنون کاملاً پشیمان شده‌اند.

مجری نشست‌های خبری جشنواره فیلم فجر سی و هشتم در همین رابطه ادامه داد: از نظر من کسانی که ادعای عدم حضور در جشنواره را داشتند حق ندارند که سایر هنرمندان و مردم را از جشنواره فیلم فجر که بهترین بستر برای ارزیابی سال سینمایی ایران است دور کنند.

مجری نشست‌های خبری سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر درباره اجرای نشست‌های این دوره از جشنواره فیلم فجر خاطرنشان کرد: امسال تغییر عمده‌ای در نشست‌های پرسش و پاسخ سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر شاهد خواهیم بود، طبق نظر دبیرخانه علاوه بر استفاده از مجریان متنوع و مختلف، در هر نشست یکی از منتقدین نیز در کنار عوامل حضور داشته و پیش از شروع گفت‌وگو نقد خود نسبت به فیلم را بیان می‌کنند.

منبع: میزان