کد خبر: 185039
تور ارزان قیمت:

از شهر قدیم باکو تا تاج محل هند در سفرهای جذاب

باکوی آذربایجان، این همسایه نام آشنا و این خواهر خوانده شهر تبریز خودمان پرجمعیت‌ترین شهر قفقاز است که سفر به آن بسیار ارزان و راحت تمام خواهد شد . دیدنی‌های باکو کم نیست ام معماری جذاب شهر یکی از جاذبه های محسوب می گردد  در این جا با  آسمان‌ خراش‌های مدرن و خیابان‌های سنگفرش شده  اروپایی برخورد خواهید نمود که در کنار شهر قدیم یا به قول آذری‌ها ایچری شهر، چهره ای دوگانه به این شهر بخشیده است و این تضاد باعث دیدنی تر شدن این شهر گردیده است .
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

باکوی آذربایجان، این همسایه نام آشنا و این خواهر خوانده شهر تبریز خودمان پرجمعیت‌ترین شهر قفقاز است که سفر به آن بسیار ارزان و راحت تمام خواهد شد . دیدنی‌های باکو کم نیست ام معماری جذاب شهر یکی از جاذبه های محسوب می گردد  در این جا با  آسمان‌ خراش‌های مدرن و خیابان‌های سنگفرش شده  اروپایی برخورد خواهید نمود که در کنار شهر قدیم یا به قول آذری‌ها ایچری شهر، چهره ای دوگانه به این شهر بخشیده است و این تضاد باعث دیدنی تر شدن این شهر گردیده است . ایچیری شهر یکی از قطب های گردشگری و با اهمیت در باکوست که کاخ شیروان شاه، برج دختر، معماری سنگی و رستوران‌ها و مغازه‌های سنتی‌اش محیطی بسیار دلنشین را بوجود آورده است . البته در آن طرف شهر چهره باکو مدرن و امروزی را خواهید دید که برج‌های ریز و درشت و ساختمان‌های بتنی نمای مدرن به شهر بخشیده اند .

در ادامه مطلب تور باکو قصد داریم برخی از دیدنی های این شهر زیبا را به شما معرفی نماییم :

شهر قدیم باکو

 

به گزارش سفر باتو ، بهتر است گشت و گذارتان از این شهر زیبا را از شهر قدیم شروع نمایید که آذری‌ها به آن ایچِری شهر می‌گویند. این منطقه در واقع  نبض تاریخی شهر باکو است که قدمتش به قرن دوازدهم میلادی باز  می‌گردد. گردش در شهر قدیم، و بازدید از کوچه پس کوچه های باریک آن و لذت نوشیدن قهوه در کافه های نقلی کنار خیابان تجربه ای فراموش نشدنی خواهد بود . گفتنی است در سال ۲۰۰۰ شهر قدیم باکو به همراه دو دیدنی مهمش یعنی برج دختر و قصر شیروان شاه به لیست میراث جهانی یونسکو اضافه شدند.

بلوار ساحلی باکو

 

بلوار زیبای باکو، یکی از خیابان اصلی این شهر است؛ این بلوار طویل در امتداد سواحل دریای خزر که با مناظر زیبا و کافه‌های متعدد بسیار دیدنی است ، گشت و گذار و قدم زدن در این بلوار و تماشای فواره‌های آب و فضاهای سبزش  برای سپری نمودن یک عصر دل انگیز بسیار مناسب و لذت بخش خواهد بود .

جاذبه های دیدنی هند

صد محبوب و پرطرفدار در هند

این کشور وسیع و زیبا انتخاب را دشوار می نماید و وقتی حرف از سفر به هند باشد انتخاب کردن یک منطقه برای اقامت و بازدید واقعا دشوار است. هندوستان سرزمینی بسیار پهناور است و به هر گوشه از این کشور شگفت انگیز که سفر کنید با جاذبه ها و دیدنی های متفاوت و فراوانی مواجه می شوید. با این حال، برخی از جاذبه ها دارای محبوبیت بیشتری هستند .

در ادامه این مطلب قصد داریم برخی از محبوب ترین مکان های گردشگری در هند را به شما معرفی می کنیم. پس اگر در آینده قصد سفر به هندوستان را دارید مطالعه این مطلب می تواند یاری دهنده شما باشد .

بهترین مقصد برای بناهای تاریخی: دهلی

شهر زیبا اما شلوغ دهلی یکی از پربازدیدترین مقاصد گردشگری در این کشور است و بسیاری از تورها و پروازهای هند مستقیما به مقصد این شهر انجام می شوند. این شهر زیبا در کنار شهرهای آگرا و جیپور مثلث طلایی در هند را تشکیل می دهند . سالانه نزدیک به میلیون ها گردشگر برای بازدید از جاذبه های گردشگری این مناطق عازم هند می گردند . در این شهر بناهای تاریخی متعددی وجود دارند که بسیار دیدنی و شگفت انگیز هستند  . در سرتاسر دهلی شاهد تماشای بناهای با شکوه نظیر مساجد ، قلعه ها و بناهای زیبا و باعظمتی خواهید بود که به جا مانده از دوران حکومت مغول ها هستند.

تاج محل 

اولین تصویر ذهنی همه ما از تاج محل بنای باشکوه و مرمرینِ سفید رنگ است. این بنا شگفت انگیز در شهر آگرا قرار دارد که نماد و سمبل هند است و سالانه میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی از آن بازدید می کنند.

اودی‌پور

شهر زیبای اودی‌پور در آفر تور هند سفر باتو مملو از دریاچه ها و قصرها و کاخ های باشکوه است و رومانتیک ترین شهر هند نامیده می شود. این شهر زیبا گردشگران بسیاری را از سراسر دنیا به این سمت کشانده است . خاندان سلطنتی بخش زیادی از این قصرها و کاخ ها را به موزه تبدیل کرده اند و بازدید از فرصتی بی نظیر برای آشنا شدن با سبک زندگی سلطنتی در هند است.

ویرانه های باستانی همپی

هر چه از شکوه و جلال این منطقه باستانی بگوییم باز کم است و برای لمس این همه شگفتی باید راهی این منطقه شد . همپی منطقه ای تاریخی در ایالت کارناتاکا هند است. در این شهر زیبا بقایا و ویرانه های باستانی ویجایاناگار، که آخرین پایتخت پادشاهی های هندو در تاریخ هند است  را مشاهده کنید. در منطقه همپی شاهد  تخته سنگ ها و بناهای عظیم و باشکوه بی نظیری خواهید بود که انرژی خاصی به این فضا داده است.

جالب است بدانید که مجله مشهور نیویورک تایمز شهر همپی را در لیست ۵۲ مقصد برتر در سال ۲۰۱۹ قرار داده است و همین نشان دهنده جذابیت و اهمیت بالای این منطقه است.