کد خبر: 185038
تور ارزان قیمت:

سفری دل انگیز و بازدید از پیست اسکی و دریاچه سوان با تور ارمنستان

ارمنستان کشوری زیبا و کوچک در جهان است که ماهیت و سابقه  تاریخی زیادی دارد. تور ارمنستان فرصت کاوش و مسافرت و کشف زیبایی های منحصر به فرد را به علاقمندان  می دهد تا این سرزمین رویایی را از نزدیک تماشا کنند. این کشور زیبا و شگفت انگیز در میان دریای سیاه و دریای خزر واقع شده است. کوه های سربه فلک کشیده و اقلیم بارانی از زیبایی های منحصربه فرد کشور ارمنستان می باشد.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

ایروان

 ایروان پایتخت کشور ارمنستان و در عین حال بزرگترین شهر این کشور می باشد.  این شهر دارای معابد، صومعه ها و مکان های تاریخی زیادی است که همواره مورد توجه گردشگران تور ارمنستان قرار می گیرد. این شهر دارای سیستم متروی زیبایی می باشد که از دیدنی های این شهر محسوب می شود. سیستم مترو ایروان در سال 1981 شروع به کار کرد و مانند اکثر متروهای قدیمی شوروی دارای ایستگاه های بسیار عمیقی است. مترو ایروان تقریباً 13 کیلومتر را پوشش می دهد و 10 ایستگاه را سرویس می کند. با این وجود ورود سیستم مینی بوس جدید در ایروان باعث کاهش تعداد مسافرانی که در قطارهای مترو سفر می کنند ، شده است.

 بازدید از خانه اپرای ایروان با تور ارمنستان

تور ارمنستان و تئاتر ملی آکادمی اپرا و باله در ایروان خانه معروف اپرا است. خانه اپرا رسما در سال 1933 افتتاح شد.  معمار این  ساختمان زیبا و تاریخی الكساندر تامانیان می باشد. از سال 1935 یک اپرای منحصر به فرد ارمنی ، آنوش توسط ارمن تیگریان ، در تئاتر اپرا ایروان اجرا شده است. این یک قدم بزرگ در تاریخ اپرای ارمنستان محسوب می شود. خانه اپرای ایروان یکی از 10 خانه اپرای برتر جهان می باشد. الکساندر تامانیان طراح و معمار این ساختمان در پاریس بابت طراحی این خانه اپرا توانست جایزه بهترین طراحی را کسب کند. اولین رقص باله در خانه اپرای ایروان در سال 1935 میلادی برگزار گردید. این اثر تاریخی " دریاچه قو" نام داشت.

پیست اسکی Tsaghkadzor

به گزارش سفر باتو ، پیست اسکی Tsaghkadzor درست در بالای شهر ارمنی Tsaghkadzor تقریبا 60 کیلومتری ایروان پایتخت ارمنستان واقع شده است. این تفرجگاه اجاره اسکی و اسنوبورد و همچنین مربیان اسکی را برای گردشگران و افراد محلی ارائه می دهد. فصل اسکی در اینجا عموماً بین اواسط دسامبر و مارس است. و یکی از جذاب ترین دیدنی های ارمنستان است که می توان از آن دیدن کرد.

دریاچه سوان

دریاچه سوان در ارمنستان یکی از بزرگترین دریاچه مرتفع با آب شیرین در جهان است. این دریاچه 1900 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. 28 رودخانه دریاچه را تغذیه می کنند. این مکان محبوب برای استراحت در تابستان معمولاً در ماه های ژوئیه و آگوست بسته می شود ، هنگامی که گرم است و می توانید از سواحل آن  لذت ببرید و در آبهای شنا کنید. از این دریاچه زیبا و منحصربه فرد  رودخانه هزاردان سرچشمه می گیرد  که به سمت جنوب شهر ایروان رفته و برای مصارف کشاورزی استفاده می شود. .

معبد تاریخی گارنی

ارمنستان  کشور بزرگی نیست با این حال ، از نظر فرهنگ و تاریخ بسیار غنی است که بیش از 3000 سال به طول می انجامد. این کشور در جاده ابریشم باستان قرار دارد ، جایی که ارمنیان شبکه ای از جوامع تجار را از شرق آسیا تا اروپا بنا کردند. ارمنستان از سال 301 میلادی نخستین کشور مسیحی جهان است. بنابراین ، به داشتن  تعداد زیادی از کلیساها و صومعه ها درسراسر کشور مشهور است. اما در حاشیه یک دره مشرف به رود آزات ، یک معبد به سبک هلنی وجود دارد که به خدای خورشید ملت ، میترا اختصاص داده شده است به نام معبد گارنی. تقریباً هر کس که به ارمنستان می آید از گارنی دیدار می کند . این معبد 76 میلادی ساخته شده و دارای  حمام هایی به  سبک رومی است. این معبد در بالای یک معبد اورارتایی ساخته شده است و دارای همان ابعاد کف مانند معبد سوشی در اربونی (5.05 7. 7.98 متر) است.

 ویژگی مشترک سازه های مقدس از قدیمی ترین دوران تا دوران مسیحی ، جهت یابی سازه ها به سمت شرق ، یعنی به طلوع خورشید است که معبد گارنی نیز دارای چنین ویژگی می باشد.  معبد گارنی خود به الهه آفتاب میترا اختصاص داشت. میترا را به عنوان الهه حامی پذیرفته بود) به اشتراک گذاشتند و آتش را به عنوان هدیه نهایی خدایان ، یک موجودیت به خودی خود عبادت کردند. گارنی مطابق هندسه مقدس روز طراحی شده است: این نظریه های فیثاغورس و افلاطونی هندسه مقدس را در طراحی خودکاملاً دنبال می کند رافائل هاکوپیان می گوید: "وقتی من از صخره به سمت معبد گارنی نگاه می کنم و می بینم که چگونه خورشید بر روی سنگ بازی می کند و در واقع آن را می درخشد ، آنگاه می فهمم که آن دنیا چقدر عالی بود". رودخانه های گوگی و آزات در معبد گارنی گرد هم می آیند و  در عمقی بیش از 300 پا از زیر محل معبد فرو می روند.