کد خبر: 185034
تور ارزان قیمت:

در سفر به مشهد از چه جاذبه هایی دیدن کنیم؟

شهر مشهد در بخش شمال شرقی کشور پهناور ایران قرار گرفته است. علاوه بر هموطنان ایرانی، افراد دیگری از کشورهای مختلف هم برای دیدن این شهر فوق العاده زیبا و پر از جاذبه های دیدنی، عازم این شهر می شوند و پس از زیارت کردن حرم مطهر هشتمین امام مسلمان، امام رضا(ع)، اقدام به دیدن دیگر مکان های زیارتی، تفریحی و تاریخی می نمایند.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

شهر مشهد در بخش شمال شرقی کشور پهناور ایران قرار گرفته است. علاوه بر هموطنان ایرانی، افراد دیگری از کشورهای مختلف هم برای دیدن این شهر فوق العاده زیبا و پر از جاذبه های دیدنی، عازم این شهر می شوند و پس از زیارت کردن حرم مطهر هشتمین امام مسلمان، امام رضا(ع)، اقدام به دیدن دیگر مکان های زیارتی، تفریحی و تاریخی می نمایند. مهم ترین اغلب افرادی که به این شهر سفر می کنند، دیدن ضریح مطهر و انجام آداب زیارت این امام معصوم(ع) است. اما در کنار انجام اعمال و آداب زیارت، بهتر است از مکان های تفریحی هم استفاده کرد و ساعاتی را به دور از تنش های روزانه استراحت نمود. اگر با تور مشهد به این شهر سفر کنید، طبق برنامه ریزی مسئول تور، اغلب جاذبه های شهر مشهد را خواهید دید. در ادامه بخش هایی از این جاذبه ها را برای شما گردآوری نموده ایم:

بوستان وکیل آباد: این بوستان بسیار بزرگ و پهناور، از قدیمی ترین پارک ها و بوستان های احداث شده در تور مشهد می باشد. اگر می خواهید در میان درختان بسیار بلند و سر به فلک کشیده، ساعاتی را در طبیعت خداوند، به خوشی بگذرانید، می توانید این بوستان بروید. در این بوستان جنگلی، تعداد زیادی از انواع گل ها و گیاهان  وجود دارند. میزان بالای تنوع گیاهان در این منطقه سبب شده تا در حقیقت این محوطه ی بزرگ، حقیقتا یک جنگل بزرگ است که به همراه امکانات رفاهی مختلفی که در آن احداث شده است، می تواند پذیرای جمعیت زیادی از میهمانان و مسافران عزیز باشد. در سال های اول احداث این بوستان، اغلب با نام صاحب آن زمین شناخته می شد. اما پس از وقف شدن آن زمین، نام وکیل آباد را بر آن گذاشتند. وکیل آباد دقیقا نام منطقه ای از شهر مقدس مشهد است که این بوستان در آن واقع شده است. فضای شبیه به جنگل این بوستان، می تواند حال و هوای قرار گرفتن در جنگل های شمال کشور را برای مسافران و بازدیدکنندگان تداعی کند. وجود آب و هوای بسیار متعادل در این منطقه، از دلایل استقبال مردم و استراحت کردن در این مکان است.

•             غار مغان: به گزارش سفر باتو ، غارها در هر نقطه ای از ایران که باشند، یکی از جذاب ترین مکان های دیدنی هستند. غار مغان در یکی از روستاهای اطراف شهر مقدس مشهد یعنی روستای مغان واقع شده است. البته لازم به ذکر است که پس از رسیدن به این روستا، باقی راه را برای دستیابی به جاذبه های این غار، باید پیاده طی کرد. در این فاصله که حدود 1000 متر است، از میان کوچه ها و مسیر روستایی عبور می کنید سپس منظر طبیعی بیشتری در بین راه پدیدار خواهد بود. خیلی جالب است بدانید که از دو بخش می توان وارد این غار تاریخی شد. ستون های آهکی زیادی در داخل این غار وجود دارد. بر خلاف غارهای مشهور مانند غار علیصدر همدان، این غار زیاد شناخته شده نیست و به دلیل عدم وجود راهنما و علامت های هدایت کننده، نباید به هر نقطه از رفت زیرا ممکن است راهی که طی کردید را فراموش کنید و در واقع درون غار گم شوید. اگر اهل دیدن و بازدید کردن از مکان های کمتر شناخته شده ولی بسیار جذاب هستید، غار مغان می تواند یک انتخاب خوب برای مقصد شما باشد.

•             بنای هارونیه: این بنا یکی از بناهای تاریخی شهر مشهد می باشد. اگر برای دیدن آرامگاه فردوسی به توس می روید، بنای هارونیه را هم می توانید ببینید. زیرا این دو مکان فاصله ی کمی از هم دارند. قدمت این بنا را به قرن ششم هجری قمری نسبت داده اند. اما شواهد لازم از فضای این بنای تاریخی که فاقد هر گونه آسیب است، پذیرفتن این ادعا را تا حدی غیر ممکن می سازد زیرا اگر متعلق به آن دوران باشد، همانند دیگر بناهای تاریخی باید لااقل به مقدار اندک آثار گذشت زمان و آسیب های مختلف در طی بلاهای طبیعی یا انسانی در آن وجود داشته باشد. لازم به ذکر است بنای هارونیه یک از آن دسته بناهایی است که هنوز هم در مورد قدمت آن و ویژگی های آن بحث و اختلاف نظر وجود دارد. هر موضوع تاریخی را تاریخ نویسان و مورخ نویسان به طور دقیق ثبت کرده اند و کمتر سازه ی تاریخی در ایران وجود دارد که اطلاعات کامل و دقیقی از نحوه ساخت و زمان ساخت آن وجود نداشته باشد. به همین دلایلی که ذکر شد، این بنا را نوعی بنای مرموز می نامند زیرا حتی در مورد نوع کاربری آن اطلاعاتی وجود ندارد و افراد نمی دانند هدف از ساخت این بنا چه بوده است. آخرین باری که در آن بازسازی جزئی انجام شده است، به سال 1313 باز می گردد که همزمان با مرمت آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی است. اگر با تور مشهد به دیدن این شهر آمدید، توصیه می کنیم از این بنا هم دیدن کنید.