کد خبر: 185033
تور ارزان قیمت:

جاذبه های گردشگری کوش آداسی را از دست ندهید

در ۴۰ کیلومتری جنوب شهر بندری کوش آداسی خرابه های از یک شهر باستانی قرار دارد شهر کوش آداسی افزون بر اینکه یک شهر بندری است و از جاذبه های گردشگری طبیعی  بسیار زیادی برخوردار می باشد دارای مناطقی  تاریخی نیز است. منطقه غرب ترکیه دارای مکان های تاریخی زیادی است که یکی از آنها خرابه های شهر پریه نه است.  
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

خرابه های شهر پریه نه

در ۴۰ کیلومتری جنوب شهر بندری کوش آداسی خرابه های از یک شهر باستانی قرار دارد شهر کوش آداسی افزون بر اینکه یک شهر بندری است و از جاذبه های گردشگری طبیعی  بسیار زیادی برخوردار می باشد دارای مناطقی  تاریخی نیز است. منطقه غرب ترکیه دارای مکان های تاریخی زیادی است که یکی از آنها خرابه های شهر پریه نه است.  در منطقه غربی ترکیه از دیرباز حکومت های زیادی و اقوام و نژاد های گوناگونی زندگی می کرده اند و حکومت های خودشان را در این منطقه برپا می داشتند. از هزاران سال پیش در این منطقه  شهرهای در این منطقه ساخته شده است که اکنون تنها خرابه هایی از آنها باقی مانده خرابه هایی که نشان دهنده عظمت تمدن آن مردم و همچنین و رونق شهرهای آنها می باشد شهر پیره نه هم یکی از این شهرها است که نشان دهنده اوج تمدن در آن زمان بوده است. 

این شهر در تور کوش آداسی بازمانده از امپراتوری روم شرقی است که بیشتر از دو هزار و سیصد سال پیش در این منطقه حکمرانی کرده‌است شهر پیره نه دقیقا شبیه شهرهایی است که در جاهای دیگر ساخته می شده است.  این شهر که در جنوب شهر کوش آداسی در منطقه ای بسیار زیبا که دارای مناظره کوهستانی بسیار زیبا و دیدنی است از این رو  این منطقه هم از نظر طبیعی دارای جذابیتهای گردشگری است و هم از نظر تاریخی.  این منطقه برای عکاسی جای بسیار مناسبی است و گردشگران می توانند عکس های خوبی را به یادگار برای خود بگیرند. بخش‌های مختلف شهر تاریخی پیره نه هر کدام به تنهایی می‌توانند جاذبه گردشگری خاصی باشند که هزاران نفر برای دیدن آن ها به این منطقه بیایند شهر پیره نه یک لنگرگاه تاریخی به شمار می رود در این شهر معبد بزرگی وجود دارد این معبد که به نام آتنا هست مربوط به دوره هلنیستی است.  هچنین تور مارماریس سفر باتو را از دست ندهید.

معبد ها در زمان قدیم مرکز حکومت به شمار می رفته است و هر چقدر که این معبد بزرگتر بود نشان دهنده عظمت و بزرگی حکومت مستقر در آن منطقه به شمار می رفت معبد آتنا واقع در شهر باستانی پریه نه  یکی از بزرگترین معبد ها از دوران باستان به یادگار مانده است. بزرگی این معبد نشان می دهد که حکومتی که در آن زمان یعنی زمان ساخته معبد آتنا درشهر پریه نه مستقر بوده است یکی از حکومت های ثروتمند منطقه به شمار می رفته است هنوز ستون‌های بسیار بزرگ این معبد که از جنس سنگ می باشد سرپا است و می تواند ذهن بینندگان را به دوران های گذشته و شکوه و عظمت دوران های گذشته این شهر می‌برد. شهر پیرنه مطمئناً یکی از شهرهای بسیار پر جمعیت در زمان خودش بوده است این مطلب را می توان از سالن آمفی تئاتر این شهر فهمید این تئاتر بسیار بزرگ گنجایش ۶۵۰۰ بیننده را داشته است این آمفی تئاتر بگونه ای طراحی شده است که اگر بازیگر در گوشه ای از صحنه گفتار خود را حتی به صورت زمزمه کردن گفته باشد تمام تماشاگر ها صدای او را به خوبی می شنوند. تمام تماشاگر هایی که در این آمفی تئاتر نشسته باشند می‌توانند همه بازیگران تئاتر را به خوبی ببیند و هیچ صحنه ای به خاطر ازدحام جمعیت نادیده نمی‌شود. در شهر تاریخی پریه نه آثار دیدنی زیادی وجود دارد که از دوره های گذشته به یادگار مانده است. طراحی کلاسیک یونانی در جای‌جای این شهر کهن به خوبی به چشم می آید و این شهر را به موزه‌ای از از آثار تاریخی گذشته تمدن یونان تبدیل نموده است. شهرها و حتی تمدن ها هر چقدر هم که بزرگ باشند پس از مدتی بر اثر جنگ ها و یا عوامل طبیعی از بین می رود این شهر باستانی هم از این قاعده مستثنا نبوده است در نزدیکی این شهر رودخانه بسیار بزرگ به نام میندر وجود دارد که در قرن دوم بعد از میلاد رسوب کردن گل و لای این رودخانه که بر اثر سیلاب به این شهر وارد شده بود باعث اضمحلال و از رونق افتادن این شهر بزرگ و زیبا شده به طوری که از آن زمان تا اکنون هیچ کس در این منطقه خاص زندگی نمی کرده است. با تور بدروم سفری رویایی داشته باشید.

به دلیل نزدیکی  به شهر کوش آداسی شهر  باستانی پریه نه برای سفری یک روزه بسیار مناسب است و شما می توانید به همراه دوستان و عزیزانتان و یا خانوادگی از این شهر باستانی زیبا دیدن فرمایید و از زیبایی های طبیعی منطقه لذت ببرید و همچنین از خرابه‌های باستانی شهر پریه نه دیدن کنید به خصوص اگر این سفر را با دیدار از شهر باستانی ملط ترکیب کنید. شعبه بابا دیدار از شهر باستانی رینه می توانید خاطرات بسیار خوبی را برای خود و خانواده تان ایجاد کنید و همچنین این منطقه به دلیل نزدیکی به شهر بندری کوش آداسی نیازی به ماندن در همین منطقه ندارد و به راحتی از محل اقامتتان در شهر کوش آداسی می توانید به این منطقه بیایید و دوباره به محل اقامت خود باز گردید.