کد خبر: 185023

درامدهای میلیونی دستفروشان زیر سایه بی توجهی مسئولان

در حالی شاهد حضور پررنگ دستفروشان در مترو هستیم که مدیران این ناوگان می‌گویند قانونی برای برخورد با دستفروشان وجود ندارد.
اتاق خبر 24

یکی از مشکلاتی که چند سالی است گریبان حمل و نقل ریلی پایتخت را گرفته و خدمت رسانی مترو را با چالش جدی مواجه کرده است حضور پر رنگ دست فروشان در داخل ایستگاه‌ها و واگن‌های مترو است.

حضور دستفروشان در مترو به شکلی است که می‌توان گفت در روز‌های پایانی هفته در برخی از ایستگاه‌های تقاطعی مترو بازارچه‌ای کوچک، اما کامل شکل می‌گیرد که شهروندان می‌توانند تمامی مایحتاج خود را از آنجا خریداری کنند.

در بازه‌ای از زمان حضور دست فروشان در مترو به گونه‌ای پر رنگ شد که محسن پورسیدآقایی معاونت وقت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در واکنشی چکشی به حضور دست فروشان در مترو واکنش نشان دادو گفت:دستفروشی در ایستگاه‌های مترو ممنوع است، شهروندان در صورت مشاهده دستفروش در ایستگاه‌های مترو نام ایستگاه را اعلام کنند تا مدیر مسئول آن ایستگاه برکنار شود.

اما این شکل برخورد راه حل معمای حضور دستفروشان در مترو نشد و کماکان پس از گذشت چند ماه از برکناری محسن پورسیدآقایی از معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و تصدی سرپرستی این پست توسط یوسف حجت باز هم شاهد حضور و کسب درآمد دستفروشان در مترو هستیم.

منبع: خبرگزاری ایرنا