کد خبر: 185021

هدف شایعه سازی؛ تخریب امنیت غذایی

ادعای برخی از کارشناسان مبنی بر آلودگی لبنیات ایرانی منجر شد تا به سراغ بررسی رتبه امنیت غذایی ایران به ویژه لبنیات آن در دنیا بپردازیم.
اتاق خبر 24
در شرایط سخت تحریم و جنگ اقتصادی امنیت غذایی کشور بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد که خوشبختانه طی سال های بعد از انقلاب در تولید بسیاری از محصولات به خودکفایی رسیدیم.
با توجه به پتانسیل بالای تولید و ظرفیت سازی در تولید شیر و گوشت توانستیم به خودکفایی صد درصدی برسیم و در بخش گوشت حدود ۹۰ درصد نیاز کشور از تولید داخل تامین می شود که امیدواریم تا پایان برنامه ششم توسعه به خوداتکایی صد درصدی دست یابیم.
بسیاری از مسئولان بر این باورند که با توجه به تاکید مقام معظم رهبری به خودکفایی محصولات اساسی انتظار می رود که مسئولان ذی ربط با اتخاذ برخی تصمیمات نادرست تولید داخل را به چالش نکشانند.
 

سعید سلطانی مدیر عامل اتحادیه دامداران کشور  درباره آخرین وضعیت امنیت غذایی در بخش لبنیات و گوشت قرمز اظهار کرد: در حال حاضر ظرفیت در بخش لبنیات و گوشت قرمز به اندازه نیاز آحاد جامعه است هر چند که طی برنامه‌های ۵ ساله چهارم، پنجم و ششم توسعه بر افزایش ظرفیت سازی تولید شیر و گوشت قرمز تأکید شده است.

مدیر عامل اتحادیه دامداران کشور با اشاره به اینکه ظرفیت تولید بیش از ۱۳ میلیون تن شیر خام در کشور فراهم شده است افزود: در بخش تولید گوشت با ساخت دامداری‌های جدید ظرفیت تولید یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن گوشت در کشور فراهم شده است که متأسفانه نوسانات قیمت و از دست دادن امنیت شغلی دامداران تا حدودی تولیدکنندگان را نسبت به ادامه تولید دچار شک و تردید شده‌اند.

سلطانی ادامه داد: بعد از انقلاب روند افزایشی در تولید شیر و گوشت کشور داشتیم به طوریکه هم اکنون از لحاظ کمی و کیفی در تولید مشکلی نداریم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه تولید فعلی شیر خام از مرز خوداتکایی بالاتر است بیان کرد: در برنامه ششم توسعه پیش‌بینی شده که حداقل سرانه مصرف شیر و مشتقات آن به ازای هر ایرانی به ۱۶۵ کیلوگرم برسد چرا که تحقق این امر در بسیاری از امراض و بیماری‌ها جلوگیری خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری ایرنا