کد خبر: 185012

فزایش ۴درصدی بودجه دانشگاه

رییس دانشگاه امیرکبیر با اشاره به افزایش حدود ۴ درصدی بودجه دانشگاه برای سال ۹۹ اظهار کرد: این میزان با توجه به افزایش حدود ۲۰ درصدی هزینه‌ها، کفاف اداره دانشگاه را نخواهد داد.
اتاق خبر 24

دکتر سید احمد معتمدیضمن بیان این مطلب به آخرین وضعیت تخصیص بودجه جاری دانشگاه امیرکبیر اشاره کرد و افزود: متاسفانه با گذشت حدود ۱۱ ماه از سال میزان تخصیص بودجه دانشگاه‌ها و همچنین دانشگاه امیرکبیر بسیار پایین است و هنوز حدود ۲۵ درصد از بودجه ای سال به دانشگاه داده نشده است.

وی در ادامه تصریح کرد: سازمان برنامه و بودجه کشور قول داده است تا پایان سال تخصیص صد درصدی از بودجه جاری سال در دانشگاه امیرکبیر اتفاق بیفتد و همانطور که عنوان شد تا کنون ۷۵ درصد از بودجه ما تخصیص یافته است.

رییس دانشگاه امیرکبیر همچنین خاطر نشان کرد: میزان افزایش بودجه سال ۹۹ دانشگاه حدود ۴ درصد بوده است که با توجه به میزان تورم و افزایش حدود ۲۰ درصدی حقوق و مزایای پرسنل که مجموعه رشد هزینه‌ها به ۲۰ درصد می‌رسد این میزان افزایش بودجه به هیچ عنوان کفاف اداره دانشگاه را نخواهد داد.

دکتر معتمدی تاکید کرد: امیدوار هستیم مجلس شورای اسلامی تصمیمی در جهت افزایش بودجه دانشگاه امیرکبیر در سال ۹۹ داشته باشد و ما در این زمینه رایزنی های خود را انجام می دهیم. در این راستا هفته گذشته نیز روسای دانشگاه های سطح یک با رییس سازمان برنامه  و بودجه کشور جلسه ای را برگزار کردند و قول‌هایی برای رفع نگرانی دانشگاه‌ها داده شده است.

منبع: جام نیوز