کد خبر: 184989

فعالیت موزه‌ها به سمت شب می‌رود

مدیر اداره کل موزه‌ها خبر داد:‌ با تغییر ساعت کاری چهار موزه بزرگ تهران، تلاش می‌کنیم به مرور فعالیت موزه‌ها را به سمت شب ببریم تا با طولانی شدن شب‌ها نیز بتوانیم فعالیت موزه‌ها در شب را به مرور در کشور جا بیاندازیم.
اتاق خبر 24

محمدرضا کارگر با اشاره به این‌که ساعت کار موزه‌ها در نیمه دوم سال تا روز گذشته از ساعت هشت صبح تا پنج بعدازظهر بود، اظهار کرد: برای رسیدن به این برنامه‌ریزی، باید بتوانیم ساعت کار موزه‌ها را به مرور در بعد از ظهر و در نهایت در شب گسترش دهیم، به همین دلیل از امروز دوم بهمن ساعت کار موزه‌ها از ۹ صبح آغاز می‌شود و تا شش و نیم بعدازظهر ادامه دارد.

او با تاکید بر این‌که در این برنامه‌ریزی در حال حاضر یک ساعت و نیم افزایش ساعت کار به سمت شب را داریم، توضیح داد: چهار موزه‌ی سعدآباد، نیاوران، گلستان و موزه ملی ایران در حال حاضر بر اساس این برنامه‌ریزی جلو می‌روند و بخشنامه‌ی اداره کل موزه‌ها به آن‌ها ابلاغ شده است، تا در صورت رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب به مرور بتوانیم همه‌ی موزه‌ها در سراسر کشور را در این برنامه ریزی وارد کنیم.

وی اضافه کرد: این ساعت کاری تا دو ماه پایان سال به همین روند خواهد بود و برای نیمه نخست سال آینده نیز قطعا تغییراتی در ساعت کاری موزه‌ها به وجود خواهد آمد.

کارگر همچنین با تاکید بر این‌که با رصد کردن موزه‌های انتخاب شده برای این طرح و میزان استقبال مردم برنامه‌ریزی‌های بعدی انجام می‌شوند، بیان کرد: همچنین به صورت جدی تلاش می‌کنیم تا یکی از موزه‌ها مانند مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران از آغاز ماه مبارک رمضان در سال آینده، ساعت کاری این مجموعه‌ی تاریخی به پاسی از شب کشیده شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا