کد خبر: 184962
یادداشت اتاق خبر24:

رزمندگان بدون مرز

خطبه های نماز جمعه تهران که به امامت حضرت آیت الله خامنه ای برگزار شد، دارای نکات مهمی بود که با وجود بی اهمیت جلوه دادن از سوی رسانه های معلوم الحال، از اهمیت آن کاسته نشد بلکه افزوده گشت.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

رسانه های فارسی زبان که دشمنی خود را با جمهوری اسلامی ایران و مردم ثابت کرده اند، پیش از برگزاری نماز جمعه، سعی کردند تا فضایی را علیه نماز جمعه به امامت رهبری ایجاد کنند تا مردم در این مراسم کمتر شرکت داشته باشند، اما همگان دیدند که مردم تهران از هر زمان دیگری بیشتر حضور یافته بودند.
یکی از مطلع سخنان حضرت آیت الله خامنه ای در خطبه های نماز جمعه تهران، تعبیر و تعریفی بود که از سردار شهید سلیمانی و نیروی قدس سپاه پاسداران ارائه دادند.
ایشان درباره نیروی قدس سپاه پاسداران فرمودند؛
«همه نیروهای مسلح ما زیر بنای فکری آنها اهداف الهی و بلند است. سپاه قدس نیرویی است که به همه جا و همه کس نگاه می کنند، رزمندگان بدون مرز هستند و هرجایی نیاز باشد حضور پیدا می کنند.»
تعبیری که از سوی ایشان درباره سپاه قدس به کار رفت از سوی بسیاری از تحلیلگران سیاسی و نظامی با توجه ویژه روبرو شد.
چنین تعبیری تاکنون از سوی فرمانده کل قوا به کار نرفته بود، اما پس از شهادت سردار سلیمانی که در زمان حیات پر برکت خود فرمانده نیروی قدس سپاه بود، این تعبیر به کار می رود.

حضرت آیت الله خامنه ای با توصیفی که از سپاه قدس کردند و آن را رزمندگان بدون مرز نامیدند، در واقع راهبرد تازه ای برای جمهوری اسلامی ایران در  منطقه و دنیا تبیین کردند.
تاکنون نیروی قدس سپاه پاسداران در منطقه و پیرامون ایران فعالیت داشت، سوریه، لبنان، عراق، یمن و... که حضور آن تأثیر مثبت بر تحولات منطقه داشته است و توانست خطری که غرب آسیا را تهدید می کرد، خنثی کند.
اکنون با توجه به شرایط ایجاد شده پس از شهادت سردار سلیمانی و انتقامی که ایران از آمریکا با حمله موشکی گرفت، دکترین نظامی نیروی قدس سپاه پاسداران بار دیگر باید بازنویسی شود، چرا که برای این نیروی توانمند و تأثیر گذار از سوی فرمانده کل قوا وظیفه دیگری تعیین شده است.
نیروی قدس اکنون در میان بسیاری از مردم جهان شناخته شده است، نام سردار سلیمانی آوازه این نیرو را به گوش میلیون ها نفر از مردم جهان رسانده و تصویر او در ذهن آنها نقش بسته است.
بسیاری از مردم جهان با وجود تبلیغات منفی رسانه های غربی علیه جمهوری اسلامی ایران، نیروهای مسلح به ویژه سپاه پاسداران و نیروی قدس، پی به دروغ هایی که آمریکایی ها درباره نیروی قدس سپاه و فرمانده دلاور آن پخش کردند، به باور نرسیدند و اکنون بسیاری از افکار عمومی میدانند که نابودگر داعش در منطقه چه نیرویی بوده است.
به واسطه نام آوری نیروی قدس سپاه با فرمانده شهید خود سپهبد قاسم سلیمانی، دیگر مردمان دنیا که تحت ظلم و ستم رژیم هایی چون آمریکا، سعودی و صهیونیست ها هستند، انتظار یاری بیشتری دارند.
جمهوری اسلامی ایران از این پس با فرماندهی جدید در نیروی قدس سپاه پاسداران، نه تنها آمریکا، بلکه دنیا را با راهبرد جدیدی روبرو خواهد کرد.
شاید تاکنون آمریکایی ها، صهیونیست ها و سعودی ها درک کرده باشند که مفهوم سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطاب قرار دادند نیروی قدس سپاه در جایگاه نیرو و رزمندگان بدون مرز چه معنا و مفهومی دارد.
برای اندک آگاهی دشمنان از تعبیر فرمانده کل قوا درباره نیروی قدس سپاه پاسداران، همین کافی است که بگوییم این توانمندی شگرف در نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وجود داشته و دارد که در بسیاری از نقاط دنیا هسته هایی از نیروهای خود را که بیشتر آنها افراد بومی همان کشورها هستند، متمرکز کند.
سردار سلیمانی اکنون یک تفکر است، تفکری که باعث شد تا نیروی قدس سپاه پاسداران از این پس ماهیت بروز مرزی خود را با نام رزمندگان بدون مرز به دنیا معرفی کند و قطعاً آمریکایی ها از این بابت نه تنها عصبانی بلکه هراسان خواهند گشت.

بذر رزمندگان بدون مرز در مکان هایی که لازم و نیاز بود کاشته شده و می رود به مرحله برداشت برسد و این برداشت، قظعاً باعث اتفاقات و تحولاتی می شود که برای آمریکا و همپیمانان او گران تمام خواهد شد.