کد خبر: 184960
یادداشت اتاق خبر24:

رونمایی آمریکا از برخی تلفات و خسارات حمله موشکی

حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکایی ها درعین الاسد و تشییع پرشکوه سردار دلها، با سقوط هواپیمای مسافربری به حاشی رفت و همه آن اتفافات بزرگ را تحت الشعاع قرار داد.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

آمریکایی ها با ایجاد یک سانسور خبری شدید از تلفات و خسارات حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد سعی کردند تا از هزینه این حمله به خود بکاهند.

اما تا چه زمانی می توانستند بر تلفات خود در عین الاسد سرپوش بگذارند و آن را اطلاع رسانی نکنند؟
آمریکایی ها پس از سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران، به خاطر این حادثه ناگوار که باید ابهامات آن بر طرف شود، شادمان شدند، چرا که با این حادثه محور خبری رسانه های دنیا به سوی این سقوط جلب شد.
مقصر جلوه دادن ایران در این اتفاق و حادثه، خط خبری رسانه های آمریکایی و اروپایی از همان زمان سقوط تاکنون بوده است. همه مسئولین رژیم های غربی پس از ترور سردار سلیمانی از سوی ارتش تروریستی آمریکا، یا از این اقدام حمایت کردند یا سکوت، اما هیچیک آن را محکوم نکردند.
پاسخ ایران به ترور سردار سلیمانی نیز با اقدامات رسانه ای و اظهار نظرات کارشناسان سیاسی و نظامی مشخص، کوچک و کم اهمیت جلوه داده شد.
اما حقایق، آن اخبار و ادعاهایی نبود که رسانه های غربی سعی داشتند آنها را در میان افکار عمومی جا بیندازند.

دروغ های آمریکایی ها در بدون تلفات و خسارات نشان دادن حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکا در عراق، سعی داشت این حمله موشکی را کم اهمیت و بی اهمیت جلوه دهد، در حالی که نفس اقدام ایران در انتقام اجمالی از آمریکا، بسیار مهم است.

یکی از اهمیت های پاسخ موشکی ایران به آمریکا در این است که نیروهای تروریست آمریکا جرأت و جسارت واکنش به این موشکباران را نداشتند.

آیا می توان تصور کرد که آمریکا که خود را ابرقدرت جهان می داند و دارای تسلیحات و تجهیزات نظامی پیشرفته و پر تعداد است، به حمله ای که به پایگاه نظامی اش شده پاسخ ندهد؟
قطعاً اگر هر کشوری به جز ایران دست به عملیات موشکی علیه مواضع آمریکایی ها می زد، از سوی آمریکا بی پاسخ نمی ماند.
پنتاگون اعلام کرده است تلفات و خسارات حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکا در عراق به این خاطر رسانه ای نمی شود که دونالد ترامپ از عمق تلفات و خسارات با خبر نشود، چرا که احتمال واکنش او علیه ایران می رود!

هر چند رفتار رسانه ای آمریکا در قبال موشکباران پایگاه خود از سوی ایران، سیاست پنهانکاری و سانسور است، اما آنها نمیتوانند با وجود انواع رسانه ها تلفات خود را پنهان و کتمان کنند.

در چند روز گذشته چند نفر از اعضای خانواده سربازان آمریکایی حاضر در عراق گفته اند پس از موشکباران ایران علیه پایگاه عین الاسد، از فرزندان خود اطلاعی ندارند و حتی موبایل های خود را جواب نمی دهند!

اکنون آمریکایی ها به ناچار ذره ذره از تلفات خود در پایگاه عین الاسد اخبار منتشر می کنند چرا که مجبور هستند پاسخ افکار عمومی را در داخل کشور بدهند.

پنتاگون اعلام کرده 11 نظامی آمریکایی در پایگاه عین الاسد در حمله موشکی ایران زخمی شده اند.
جاناتان هافمن سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در این زمینه گفته؛
فرماندهان نظامی در واشنگتن، پنج شنبه گذشته از انتقال ۱۱ نظامی آمریکایی به خارج عراق برای درمان در پی حمله موشکی ایران، اطلاع پیدا کردند و مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا چند ساعت پس از آن، این اطلاعات را اعلام کرد.

اطلاع رسانی قطره چکانی درباره تلفات و خسارات حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکا در عراق، در حالی اعمال می شود که ایران را متهم به پنهانکاری درباره سقوط هواپیمای مسافربری میکردند، در حالی که پس از کمتر از سه روز ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان با انتشار بیانیه ای اعلامکرد خطای انسانی باعث سرنگونی هواپیما شده و عذرخواهی کرد.

اکنون که خبر 11 مجروح آمریکایی در پی حملات موشکی ایران منتشر شده، از این پس باید در انتظار اخبار تعداد کشته ها و خسارت های سنگینی باشیم که ارتش تروریسم آمریکا متحمل شده است.