کد خبر: 184938

واردات کالاهای بی‌کیفیت چینی به صنعت نفت در شرایط تحریم

واردات کالاهای بی‌کیفیت چینی به صنعت نفت در شرایط تحریم/ وزارت نفت واردات کالاهای بی‌کیفیت را ممنوع کند.
اتاق خبر 24

 رئیس هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با انتقاد به واردات بی رویه برخی از کالاهای نامرغوب و بعضا تقلبی چینی به صنعت نفت در شرایط تحریم، اعلام کرد: نام برخی از شرکت های چینی کماکان در وندورلیست کالای شرکت نفت وجود دارد درحالی که کالاهایی که توسط چینی ها وارد می شود امکان ساخت داخلی آنها وجود دارد.

به گزارش خبرنگار اعزامی انرژی نیوز به کیش، «مجید محمدپور» در حاشیه آغاز به کار شانزدهمین نمایشگاه انرژی کیش، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه همزمان با افزایش تحریم های غیرقانونی آمریکا، سهم سازندگان و صنعتگران ایرانی در تامین کالا و تجهیزات صنعت نفت به 85 درصد رسیده است، گفت: تاکنون برای 65 درصد کالاهای پرمصرف صنعت نفت دانش فنی تعریف شده و برای بومی سازی 20 درصد دیگر کالاها از مسیر مهندسی معکوس اقدام کرده ایم.

رئیس هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با اشاره به مشارکت و هماهنگی انجام گرفته بین سازندگان داخلی و وزارت نفت برای دور زدن تحریم واردات برخی از کالاهای خاص مصرفی در صنعت نفت، تصریح کرد: سازندگان تجهیزات صنعت نفت از تمامی ظرفیت ها و فرصت ها برای مقابله با تحریم و تامین کالاهای مورد نیاز طرح ها و تاسیسات صنعت نفت کشور استفاده خواهد کرد.

این مقام مسئول با انتقاد به واردات بی رویه برخی از کالاهای نامرغوب و بعضا تقلبی چینی به صنعت نفت در شرایط تحریم، اظهار داشت: نام برخی از شرکت های چینی کماکان در وندورلیست کالای شرکت ملی نفت ایران وجود دارد درحالی که کالاهایی که توسط چینی ها وارد می شود امکان ساخت داخلی آنها وجود دارد.

وی با اشاره به ضرورت هماهنگی وزارت نفت و صمت برای ممنوعیت واردات کالاهای بی کیفیت چینی به صنعت نفت در شرایط تحریم، یادآور شد: هم اکنون بزرگترین چالش پیش روی سازندگان ایرانی در شرایط تحریم تامین مواد اولیه و نقدینگی بوده که با حمایت دولت می توان به راحتی مشکلات تامین کالای صنعت نفت را حل کرد.

رئیس هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با اشاره به ایجاد کنسرسیوم هایی بین سازندگان داخلی برای تامین کالا مگا پروژه های در دست ساخت صنعت نفت در شرایط تحریم، تاکید کرد: علاوه بر این مشارکت با شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها به صورت ویژه در دستور کار انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت قرار گرفته است.

منبع: جام جم آنلاین