کد خبر: 184931

تاثیر مخرب روغن سویا بر مغز

پژوهشگران "دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید"(University of California, Riverside) آمریکا در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند که روغن سویا نه تنها منجر به چاقی و دیابت می‌شود بلکه می‌تواند بر شرایط عصبی مانند اوتیسم، بیماری آلزایمر، اضطراب و افسردگی نیز تأثیر بگذارد.
اتاق خبر 24

دانشمندان دانشکده مهندسی کشاورزی دانشگاه کالیفرنیا ریورساید اظهار کرده‌اند روغن سویا که برای سرخ کردن و در غذاهای فست فود استفاده می‌شود و به دام‌ها نیز داده می‌شود و روغن خوراکی است که تقریباً بیشتر افراد ایالات متحده از آن استفاده می‌کنند و به طور گسترده تولید و مصرف می‌شود چندان هم بی‌ضرر نیست و سلامتی انسان‌ها را به خطر می‌اندازد.

پژوهشگران اخیرا پس از آزمایشاتی که بر روی موش‌ها انجام دادند دریافتند این روغن سبب ایجاد تغییرات ژنتیکی در مغز می‌شود. طی این مطالعه پژوهشگران سه گروه از موش‌ها را مورد بررسی قرار دادند گروه اول پیرو رژیم غذایی حاوی روغن سویا، گروه دوم پیرو رژیم غذایی حاوی روغن سویا اصلاح شده با میزان کم اسید لینولئیک و گروه سوم پیرو رژیم غذایی حاوی روغن نارگیل بودند.

پژوهشگران "دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید" در سال ۲۰۱۵ نیز دریافته بودند که روغن سویا باعث چاقی، دیابت، مقاومت به انسولین و کبد چرب در موش‌ها می‌شود. سپس در یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ دریافتند که اگر روغن سویا اصلاح شود و مقدار کمی اسید لینولئیک در ‌آن باشد به میزان کمتری سبب چاقی و مقاومت به انسولین می‌شود.

حال در مطالعه‌ای که اخیرا انجام داده‌اند، اظهار کرده‌اند هیچ تفاوتی بین تأثیر روغن سویا اصلاح شده و اصلاح نشده بر مغز وجود ندارد. آنها دریافتند روغن سویا تاثیر خاصی بر روی هیپوتالاموس که در آن تعدادی از فرآیندهای مهم رخ می‌دهد، می‌گذارد.

"مارگاریتا کوراس کولازو"(Margarita Curras-Collazo) استاد علوم اعصاب دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید و نویسنده ارشد این مطالعه گفت: هیپوتالاموس وزن بدن را از طریق متابولیسم شما تنظیم می‌کند، دمای بدن را حفظ می‌کند، برای تولید مثل و رشد جسمی و همچنین پاسخ شما به استرس بسیار مهم است.

منبع: خبرآنلاین