کد خبر: 184873

گل محمدی مقاوم به کم آبی تولید و تکثیر شد

محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید و تکثیر گل محمدی مقاوم به کم آبی شدند.
اتاق خبر 24

تکنیک کشت بافت ابزاری بسیار کارآمد برای تکثیر محصولات بهتر بهبود یافته است. سلول‌ها و بافت‌های گیاهان در محیط کشت به صورت درون شیشه‌ای رشد یافته و در شرایط ضد عفونی نگهداری می‌شوند. خاصیت سلول‌های گیاهی برای تبدیل شدن به گیاه کامل به عنوان Totipotency شناخته می‌شود.

تکثیر ذره‌ای، جایگزین مهمی برای شیوه‌های مرسوم تکثیر گیاه است. این تکثیر، فرآوری گیاهان را از بخش‌های خیلی کوچک گیاه، در بر می‌گیرد.

علی باقریان مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان گفت: این تکثیر، فرآوری گیاهان را از بخش‌های خیلی کوچک گیاه، در بر می‌گیرد ( برای مثال:  جوانه ها، گره‌ها، قطعات برگ، قطعات ریشه، و ...) که بطور ضد عفونی شده ( عاری از هر گونه میکروارگانیسم ) در ظرف کشت، در جایی که محیط و مواد غذایی می‌توانند کنترل شوند، رشد می‌کنند.

وی ادامه داد: گیاهان حاصله، از نظر ژنتیکی، همانند گیاهان والدین است. در حالی که در آزمایشگاه تحقیقاتی، همچون آنها در کشاورزی، و علم خاک در UNE، ما تجهیزاتی با فناوری خیلی پیشرفته را به کار می بریم تا به فرآوری گیاه، از طریق کشت بافت دست یابیم. این مهم است که در نظر بگیریم که باغبانان زیادی، و علاقمندان به این کار، می‌توانند ادوات و تجهیزات با فناوری پیشرفته را با اقلام معمولی خانگی جایگزین کنند.

این فعال فناور درباره محصول «گل محمدی کشت بافتی» گفت: گل ‌محمدی با نام علمی Rosa damascenaMill ‌از شاخه گیاهان گل‌دار، زیرشاخه نهاندانگان، رده‌ی دولپه‌ای‌ها، زیررده Rosidea، راسته  Rosales، خانواده Rosaceae، زیر خانواده Rosoideae  است.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان درباره مزایای این محصول توضیح داد: این محصول مقاوم به کم آبی و کشت به شیوه دیم است همچنین ظرفیت بالای تولید در مقیاس‌های کلان را نیز دارا است.

منبع: پارسینه