کد خبر: 184866

«عقب‌نشینی خانه سینما» از بیانیه خود

پس از اعتراض صنوف سینمایی به بیانیه خانه سینما علیه صداوسیما، این تشکیلات با عقب‌نشینی از موضعش به ادامه همکاری با رسانه ملی تأکید کرد.
اتاق خبر 24

روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت:

به گزارش خبرنگار کیهان، در جلسه اخیر مدیران صنوف سینمایی با هیئت‌مدیره خانه سینما، بسیاری از این مدیران نسبت به صدور بیانیه خانه سینما علیه رسانه ملی به شدت اعتراض کردند؛ بیانیه‌ای که از سینماگران خواسته شده بود صداوسیما را تحریم کنند، درحالی که بسیاری از اعضای صنوف سینمایی درحال همکاری با تلویزیون هستند. در نتیجه این جلسه، هیئت‌مدیره خانه سینما در مقابل صداوسیما عقب‌نشینی و روابط عمومی‌خانه سینما اعلامیه‌ای منشتر کرد.

در این اعلامیه آمده است: «به دنبال مباحث پیش‌آمده در موضوعات مربوط به دغدغه‌ها و مطالبات صنوف سینما، روز شنبه ۲۸ دی جلسه‌ای با حضور تعدادی از رؤسای صنوف و هیئت‌مدیره و مدیرعامل خانه سینما برگزار شد.... رؤسای صنوف خانه سینما و هیئت‌مدیره ضمن تأکید بر تداوم همکاری با تلویزیون، خواستار هماهنگی بیشتر این دو عضو بزرگ خانواده هنرهای نمایشی شدند. با اتفاق نظر اعضای جلسه بر آرامش فضای سینما، تدابیری برای هماهنگی بیشتر میان روسای صنوف و مدیران خانه سینما اتخاذ شد.»