کد خبر: 184864

جریمه ۱۱ هزار دلاری برای پرتاب سیگار از ماشین

طبق مجازات جدید تصویب شده توسط دولت استرالیا، رانندگانی که سیگار خود را به بیرون از ماشین پرتاب کنند ۱۱ هزار دلار جریمه می‌شوند.
اتاق خبر 24

پایگاه خبری "cbs" در گزارشی نوشت، این مجازات در ماه دسامبر توسط دولت استرالیا به تصویب رسید و با آغاز این هفته به اجرا درآمده است.

دولت استرالیا با تصویب این قانون سخت به دنبال راه‌های جلوگیری از آتش‌سوزی در ایالت‌های این کشور است؛ "نیو ساوت ولز" یکی از ایالت‌های آسیب‌دیده از آتش‌سوزی است، به طوری که هزاران نفر مجبور به فرار از خانه‌های خود شده‌اند و بیش از ۸۰۰ میلیون حیوان  جان خود را از دست داده‌اند.

مجازات جدید همچنین می‌تواند برای مسافران اعمال شود و در صورت ارتکاب این جرم ۱۰ نمره منفی در گواهینامه فرد خاطی ثبت می‌شود.

"برایان مک دونو"، رئیس انجمن خدمات آتش‌نشانی استرالیا نسبت به مجازات جدید دولت گفت: « امیدوارم این حرکت باعث شود مردم برای پرتاب سیگار روشن خود بیشتر فکر کنند.»

این اولین مجازات سخت در نوع خود در کشور استرالیا است که توسط دولت به تصویب رسیده است.

استرالیا در برابر آتش‌سوزی‌های این فصل که از ماه سپتامبر شروع شده، با تخریب بی‌سابقه‌ای روبه‌رو شده است؛ آتش میلیون‌ها هکتار از اراضی کشور استرالیا را سوزانده، هزاران خانه را ویران کرده و ده‌ها نفر را کشته است.

منبع: تسنیم