کد خبر: 184817
تور ارزان قیمت:

خاطراتی به یادماندنی در سفر به کیش

شهر کیش از جمله زیباترین شهرهای کشور ایران محسوب می شود که در سواحل زیبای آب های خلیج فارس واقع شده و سالیانه افراد زیادی برای مشاهده ی مکان های دیدنی و جذاب به این شهر سفر می کنند و تور کیش از جمله پرطرفدارترین تورها است.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

در وصف این جزیره ی بسیار زیبا باید گفت که اگر چه مساحت جغرافیایی گسترده ای ندارد، اما تعداد مکان های دیدنی و تاریخی آن بسیار گوناگون و متعدد می باشند. در ادامه به بررسی جاذبه های دیدنی این شهر زیبا می پردازیم:

•             شهر باستانی حریره: شاید خیلی ها تعجب کنند که جاذبه های تاریخی در این شهر هم وجود دارد. لازم به ذکر است که این مکان تاریخی قدمت زیادی دارد و در حدود ده قرن نیز وجود داشته است. اگر به بازدید مکان های تاریخی و قدیمی علاقه دارید، می توانید به دیدن این شهر باستانی بروید و تاریخ را دوره کنید. لازم به ذکر است که شهر باستانی حریره که امروزه بقایای کمی از آن بر جای مانده است،  در حقیقت نشان دهنده ی قدمت زیاد شهر کیش و نیز اهمیت آن در ایجاد روابط مختلف ایران با دیگر کشورهای خاورمیانه می باشد. طبق بررسی ها و اسناد تاریخی، شهر باستانی حریره و در واقع جزیره ی کیش یک مکان بسیار عالی در ایران برای انجام تبادلات مختلف با دیگر کشورها بوده است.

•             پارک کشتی یونانی: این کشتی در تور کیش ارزان بسیار زیبا و تاریخی از جمله مکان های بسیار دیدنی و همچنین تاریخی می باشد. کشتی یونانی که توسط انگلیسی ها ساخته شده است، در بخش جنوب غربی جزیره ی زیبای کیش قرار دارد و تبدیل به یکی از زیباترین جاذبه های این شهر شده است. کشتی یونانی بعد از تولید شدن در کشور انگلیس، به دست خیلی ها سپرده شد و چند صاحب عوض کرد. در آخر پیش از رسیدن به آخرین صاحب خود که فردی آلمانی بود، در ساحل جزیره ی کیش ماندگار شد. حالا این کشتی بسیار زیبا که زمانی از آن برای کارهای صنعتی استفاده می شد، تبدیل به یک مکان دیدنی و زیبا شده است و افراد می توانند از این جاذبه عکس های بسیار زیبا و ماندگاری ثبت کنند و در خاطرات خود ماندگار سازند. تماشای منظره ی آفتابی از روی این کشتی بسیار دلنشین و خوشایند است. اگر با تور کیش به ین شهر سفر کنید، می توانید در کنار این کشتی تاریخی همراه با دوستان خود عکس های زیبایی ثبت کنید.

•             جزایر مرجانی: تمام قسمت های ساحلی جزیره ی کیش دارای جاذبه های خاصی می باشند. جزایر مرجانی قسمت شرقی ساحل کیش را زینت داده است. این سواحل و جزایر را به علت وجود مرجان دریایی بسیار زیبایی که در این بخش زندگی می کند، جزایر مرجانی می نامند. لازم به ذکر است که امکانات تفریحی و ورزشی هم در این مکان وجود دارند تا افراد بتوانند در سفر به کیش نهایت لذت را ببرند و پس از مشاهده ی این مرجان دریایی، بتوانند تفریحات دیگری از جمله تفریحات آبی مختلفی را تجربه کنند.  از جمله ی این امکانات می توان به وجود آلاچیق ها، صندلی ها و جایگاه های مخصوص برای نشستن اشاره نمود که در این بخش از جزیره ی زیبای کیش آماده ی پذیرایی از میهمانان می باشد. خیلی از کودکان و نوجوانان زمانی که در کتاب های درسی خود به مطالعه ی انواع جانورهای دریایی می پردازند، علاقه دارند تا آن ها را از نزدیک مشاهده کنند. جزایر مرجانی از جمله آن مکان ها است که می تواند شکل و ساختار این جانور دریایی برای کودکان مجسم سازد.

•             شهر زیر زمینی کاریز: به گزارش سفر باتو ، این مکان دیدنی در کنار استادیوم تنیس شهر کیش قرار دارد. این شهر در واقع به صورت یک معبر سنگی می باشد که در کنار قنات قدیمی به وجود آمده است. این قنات از جمله قنات های بسیار قدیمی می باشد که برای تهیه ی آب مورد نیاز اهالی از آن بهره برداری می کردند و از انتهای آن اقدام به بیرون آوردن آب سالم می نمودند. تمام مردم ایران باید از این قنات ها که نشان دهنده ی شیوه ی قدیمی تهیه آب زیرزمینی بوده است، مراقبت کنند تا نسل های آینده هم با این جاذبه ها آشنا شوند و متوجه آنچه در دوران باستان رخ می داده، شوند.

•             مساجد شهر کیش: از مکان ها و جاذبه های مذهبی جزیره ی زیبای کیش می توان به مساجد این شهر اشاره نمود. 7 مسجد در این شهر بنا شده است و مردم برای انجام اعمال دینی خود می توانند به این مساجد مراجعه نمایند. همچنین برای برپایی مراسم های عزاداری و جشن های میلاد ائمه هم از فضای مساجد استفاده می کنند و این مراسم ها را نیز در این مکان ها برگزار می کنند. در بین این مساجد، مسجد خاتم الانبیا از شهرت بیشتری برخوردار است زیرا این بنا نه تنها یک مکان مقدس مذهبی است، بلکه بنا و ساختمان آن دارای زیبایی شکوهمندی است. لازم به ذکر است که نماز جمعه هم فقط در این مسجد برپا می شود و تمام اهالی شهر جزیره ای کیش، برای اقامه ی نماز جمعه به این مسجد باشکوه مراجعه می کنند. مسجد نور هم از دیگر مساجد این شهر است که اغلب برای اقامه ی نماز اهالی اهل سنت مورد استفاده قرار می گیرد.