کد خبر: 184813

کاهش ۲۵ تا ۸۰ درصدی قیمت آجیل و خشکبار در بازار

ارزانی ممقانی گفت: با توجه به فراوانی تولید و عرضه قیمت اقلام آجیل و خشکبار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵ تا ۸۰ درصد در بازار کاهش یافته است.
اتاق خبر 24
علیرضا ارزانی ممقانی رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار از ثبات قیمت اقلام آجیل و خشکلبار در بازار خبر داد و گفت: با توجه به فراوانی کلی و عرضه، نوسانی در بازار اقلام آجیل و خشکبار نسبت به ماه‌های اخیر اتفاق نیفتاده است.

او افزود: در حال حاضر نوسانات نرخ ارز کمی دردسر ساز شده است به طوری که با استمرار روند افزایشی قیمت ارز نرخ اقلام آجیبل و خشکبار دست خوش تغییر و تحولاتی قرار خواهد گرفت.

ارزانی ممقانی ادامه داد: با توجه به آنکه بیشترین فروش عمده فروشی‌ها از ۱۰ بهمن آغاز و تا ۱۵ اسفند نیز ادامه دارد از این رو اعضا خود را برای بازار شب عید آماده کردند و همواره پیش بینی می‌َشود بازار از رونق خاصی برخوردار باشد.

این مقام مسئول از افت ۲۵ تا ۸۰ درصدی قیمت اقلام آجیل و خشکبار نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: با توجه به فراوانی تولید اقلام آجیل و خشکبار ناشی از شرایط مساعد اقلیمی قیمت اقلام نسبت به مدت مشابه سال قبل افت محسوسی را تجربه کرده است که این امر در بهبود بازار تقاضا تاثیر به سزایی داشته است.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار درباره آخرین وضعیت بازار صادراتی بیان کرد: علی رغم سال گذشته که محصولی برای عرضه در بازار‌های هدف به دلیل سرما زدگی و کاهش تولید نداشتیم، اما امسال صادر کنندگان توانسته‌اند مجدد در بازار‌های صادراتی حضور یابند و امیدواریم در ماه‌های آتی شاهد رونق بهتر بازار باشیم.

او با اشاره به اینکه آمار دقیقی از میزان صادرات در دسترس نیست، بیان کرد: بنابر آمار میزان واردات آفتابگردان و بادام هندی به سبب نوسانات قیمت ارز محدود شده و همواره به میزان مصرف انجام می‌شود نا گفته نماند که واردات بادام هندی به شکل غیر قانونی صورت می‌گیرد.

منبع: خبرآنلاین