کد خبر: 184812

مقابله با آلودگی هوا از طریق تولید موتورهای برقی

۲۵ درصد آلودگی هوا مربوط به موتور‌های بنزینی است از این رو برای کاهش این آلودگی تولید کنندگان به سمت تولید موتور‌های برقی پیش رفتند.
اتاق خبر 24

بیش از ۲ سال است که بحث تولید موتورهای برقی در کشور رونق گرفته است اما به دلیل اینکه تولید این کالا نیاز به سرمایه گذاری بالایی دارد، از این رو تولیدکنندگان به سمت تولید این محصول نرفته اند.

با توجه به گفته کارشناسان ۲۵ درصد آلودگی هوا مربوط به موتورهای بنزینی است از این رو برای کاهش این آلودگی تولید کنندگان به سمت تولید موتورهای برقی پیش رفتند اما این صنعت مشکلاتی هم دارد. بزرگترین مشکلات این محصول نداشتن بازار است که تولید کنندگان در صدد آن هستند این مشکل رفع شود. 

داشتن گواهینامه موتور سیکلت برای این دسته از محصولات الزامی است، حدود ۹۰ تا ۹۵ درصد از استفاده کنندگان این کالا قبلا استفاده کننده موتور سیکلت نبودند و گواهینامه ندارند. برای گرفتن گواهینامه یک پروسه ۶ ماهه را باید طی کرد که همین امر باعث شده مصرف کنندگان مقداری تمایل کمتری به استفاده از این محصولات را داشته باشند.

قطعا چیزی که در آینده صنعت دوچرخه وجود خواهد داشت، تولید موتور سیکلت‌های برقی است. به همین منظور تولیدکنندگان تلاش می کنند تا از ابتدای بازار حضور داشته باشد تا در آینده بتوانند سهم خوبی در بازار داشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا