کد خبر: 184809

تعدد مجوزها، تیر نابلدی مسئولان بر پیکر کسب و کار های خُرد

علی رغم اهمیت حذف موانع توسعه کسب و کارهای خرد، همت در اجرای این موضوع با چالش همراه شده است.
اتاق خبر 24

قوت گرفتن جمله "باید قوی بشویم" رهبری در سخنرانی خطبه های نماز جمعه تاریخی، در فضای مجازی و همچنین تبادل نظرهای کارشناسی در محافل عمومی، از داغ ترین اخبار این روزهای ایران است.

بعد از دوهفته پر فراز و نشیب، حالا بورس با رشد قابل توجهی به پایه تاریخی جدیدی دست یافته است و نقدینگی و گردش های سرمایه داخلی مصداق بارز جمله "قوی شویم" را معنا می کنند.

به همین اساس دانش پژوهان و اساتید برتر دانشگاه ها برای ریشه یابی و کشف خلاء های موجود در اقتصاد ملی و درونگرا بودن اقتصاد دست به کار شده اند.همین هفته گذشته بود که ۲۴ نماینده از اقتصاددانان ایران در نامه ای به رئیس جمهور از اعلام آمادگی برای تبیین جایگاه درونگرایی اقتصاد و گسترش توان داخلی خبر دادند.

امر قوی بشویم همان استراتژی مهمی است که همواره رهبر انقلاب اسلامی در قالب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و رونق تولید  بر آن تأکید داشته‌اند.

در طول چهل سال گذشته، انقلاب اسلامی ایران همواره با تکیه بر استعداد جوانان کشور در حوزه‌های مختلف توانسته است، به علم روز دنیا دست یابد تا در عرصه جهانی هم حرفی برای زدن داشته باشد. 

نکته قابل تأمل در خصوص  لزوم قوی شدن این است که این موضوع تنها به حوزه نظامی محدود نمی‌شود و در برگیرنده تمامی حوزه‌هاست. 

منبع: جام جم آنلاین